czwartek, 29 marca 2012 13:59

Szanowni Pa?stwo, serdecznie zapraszamy do udzia?u w projekcie „Zewn?trzne ?ród?a finansowania kluczem do rozwoju firm ma?opolskiego sektora MMP”, wspó?finansowanego ze ?rodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Spo?ecznego.

Je?li jeste?cie Pa?stwo w?a?cicielami lub pracownikami firm z sektora Mikro i Ma?ych Przedsi?biorstw (MMP) na terenie województwa ma?opolskiego albo jeste?cie osobami samozatrudnionymi i chcieliby?cie rozwija? oraz inwestowa? w swoja firm?, ale nie wiecie jak i sk?d pozyska? kapita? to JEST TO PROJEKT W?ASNIE DLA WAS!
Do udzia?u w projekcie zapraszamy równie? fundacje i stowarzyszenia, które prowadza dzia?alno?? gospodarcza. Przedsi?wzi?cie jest realizowane od 01 stycznia 2012 r. i b?dzie trwa?o do ko?ca marca 2013 roku.

Dlaczego warto wzi?? udzia? w projekcie?

Na pocz?tku proponujemy szkolenie plenarne – bezp?atne spotkanie z profesjonalistami, w trakcie, którego dowiecie si? Pa?stwo jakie obecnie istniej? mo?liwo?ci pozyskania zewn?trznych ?róde? finansowania. Dzi?ki temu spotkaniu b?dziecie Pa?stwo wiedzieli, które ?ród?o/ ?ród?a s? dla Pa?stwa najbardziej korzystne. Da to mo?liwo?? ?wiadomego wyboru nawet 4 szkole? kierunkowych. Uczestnictwo w szkoleniach specjalistycznych skoncentrowanych na pozyskaniu konkretnych ?róde? kapita?u da Pa?stwu wymierna korzy?? jaka jest wiedza i kompetencje pozwalaj?ce na samodzielna skuteczna realizacje procesu pozyskania ?rodków na planowana przez Pa?stwa inwestycje. Aby zapewni? Pa?stwu kompleksowa pomoc w tym nie?atwym procesie do Pa?stwa dyspozycji przez 4h (dla ka?dej osoby) pozostaje doradca finansowy, który bezp?atnie skonstruuje / sporz?dzi dla Pa?stwa dokument finansowy, który jest niezb?dny do sfinansowania Pa?stwa inwestycji (wniosek dotacyjny, biznes plan, analiz? finansowa przedsi?wzi?cia itp.).

Co oferujemy?

W ramach projektu oferujemy szkolenie plenarne, 10 tematów w ramach szkole? kierunkowych

do wyboru:

• ?ród?a i sposoby pozyskiwania ?rodków unijnych na projekty inwestycyjne

• Pozyskiwanie funduszy unijnych na programy rozwoju kadr przedsi?biorstw

• Zasady realizacji/ rozlicze? projektów wspó?finansowanych ze ?rodków EFRR/EFS

• Tworzenie biznes planów/ studium wykonalno?ci z uwzgl?dnieniem specyfiki projektów unijnych

• Venture Capital, Fundusze Por?czeniowe i Po?yczkowe jako ?ród?a pozyskiwania funduszy

• Pozadotacyjne ?ród?a finansowania rozwoju dzia?alno?ci MSP (kredyty i leasing)

• Pomoc publiczna – aspekty praktyczne

• Zarzadzanie projektem inwestycyjnym – podstawy

• Zarzadzanie projektem inwestycyjnym – szkolenie rozszerzone

• Finansowe instrumenty wsparcia eksportu

oraz indywidualne doradztwo finansowe.

Szkolenia prowadzone Beda przez do?wiadczonych trenerów, b?d?cych ekspertami w danej dziedzinie. Na ka?dym szkoleniu otrzymacie Pa?stwo komplet materia?ów. W trakcie szkolenia plenarnego przewidziano tak?e lunch oraz przerwy kawowe w trakcie których b?dziecie mieli Pa?stwo okazje nawi?za? kontakty biznesowe z pozosta?ymi uczestnikami projektu. Na szkoleniach kierunkowych uczestnikom zostan? zapewnione gor?ce napoje oraz s?odki pocz?stunek.

Jakie s? koszty?

Udzia? w projekcie jest ca?kowicie bezp?atny.

Ada Stajewska – Koordynator Projektów:

tel. 58 3419493

Paulina Sienczy?o – Specjalista ds. Organizacji szkole?, Biuro Projektu