?wi?teczno-wiosenne wydanie rad?owskiego kwartalnika

czwartek, 29 marca 2012 10:22

Rad?oPocz?tek nowego roku obfitowa? w wiele wa?nych wydarze? kulturalnych w mie?cie i gminie. Jeste?my pod wra?eniem m.in. niezwyk?ego koncertu w rad?owskim ko?ciele, dedykowanemu przez proboszcza parafianom. Nasz? uwag? zwróci? mi?dzygminny konkurs recytatorski o tematyce ?wi?teczno-noworocznej, zorganizowany w Zespole Szkó? w Rad?owie. Odnotowali?my z przyjemno?ci? kolejny noworoczny koncert Paw?a Jachimka i spotkanie m?odzie?y z ?u?lowcem Januszem Ko?odziejem w Zabawie. Wiele rado?ci sprawi? te? dzieciom w Zabawie i Woli Rad?owskiej spektakl krakowskich aktorów o „Kozio?ku nie Mato?ku”. Nasze miasto odwiedzili, o czym donosimy: dr Antoni Szczepanik, mi?dzynarodowy arcymistrz bryd?owy Józef Pochro? i Janusz Korwin-Mikke. Za?piewa?a Natalia Baj, uczestniczka muzycznego show „Mam Talent”. G?o?no by?o o drugim udanym turnieju bryd?owym oraz dwukrotnie wy?szej ni? przed rokiem frekwencji na balu burmistrza. Nasi mieszka?cy wzi?li udzia? w teleturnieju „Familiada”, a Zofia Sieniatycka z Francji wzruszy?a nas wierszem do córki, do?wiadczonej bole?nie przez los. Publikujemy go w tym numerze „Rad?a”.

Oprócz tego, dr W. Patulski wspomina o urokliwym, t?tni?cym ?yciem rad?owskim rynku lat mi?dzywojennych, a L. Ko?odziejski odkrywa histori? Cyganów odpowiadaj?cych przed rad?owsk? Temid?. Polecamy równie? ciekawostki historyczne prof. Ewy Danowskiej, p?k Stanis?awa Szczepanika, Józefa Trytka,  Mieczys?awa Barabasza i Edwarda Seremeta. Z satysfakcj? prezentujemy Mari? Marsza?ek z Biskupic – plastyczk?, autork?  wierszy i bajek dla dzieci. Osobna uwaga nale?y si? Adamowi Tomczykowi, urodzonemu w Przybys?awicach, który jest autorem uroczego opowiadania o Bud?bowej.

To tylko cz??? interesuj?cych tematów, osób, wydarze? jakie znalaz?y si? w ?wi?teczno-wiosennym wydaniu kwartalnika, który dost?pny b?dzie 30 marca (pi?tek) 2012 roku, w rad?owskiej bibliotece oraz w sta?ych punktach sprzeda?y miasta i gminy Rad?ów.

Z. Marcinkowski

Rad?o