Dop?aty do materia?u siewnego

piÄ…tek, 23 marca 2012 12:11

UWAGA ROLNICY! PRZYPOMINAMY!

SZKODY powsta?e w uprawach zbó? w wyniku ujemnych skutków przezimowania w okresie zimowym 2011/2012 S? OBJ?TE DOP?ATAMI W RAMACH DE MINIMIS

Producenci rolni, którzy zu?yli do siewu materia? siewny kategorii elitarny lub kwalifikowany, mog? ubiega? si? o dop?at? z tytu?u zu?ytego do siewu lub sadzenia materia?u siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany maj?cej charakter pomocy de minimis w rolnictwie do upraw, które uleg?y zniszczeniu w wyniku ujemnych skutków przezimowania. Producenci rolni, którzy chc? skorzysta? z pomocy s? zobowi?zani do z?o?enia do w?a?ciwego ze wzgl?du na siedzib? lub adres zamieszkania OT ARR wniosku o przyznanie dop?aty do 25 czerwca.

Jednocze?nie informujemy, i? przed podj?ciem prac agrotechnicznych maj?cych na celu likwidacj? zniszczonej uprawy (za?o?onej z materia?u siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany), producent rolny powinien powiadomi? w?a?ciwy Oddzia? Terenowy ARR o planowanych czynno?ciach w formie pisemnej, przekazanej za po?rednictwem poczty, faxu lub poczty elektronicznej.

Dop?ata ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie. W zwi?zku z tym,
w okresie 3 lat ??czna kwota pomocy dla producenta rolnego nie mo?e przekroczy? 7500 euro.

Szczegó?owe informacje dotycz?ce uzyskania dop?aty znajduj? si? na stronie internetowej ARR www.arr.gov.pl, w zak?adce „Warunki uzyskania dop?aty z tytu?u zu?ytego do siewu lub sadzenia materia?u siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis w rolnictwie w 2012 r.”

Infolinia ARR  22 661 72 72.