W Rad?owie go?cili S?owacy

czwartek, 22 marca 2012 09:13

spotkanieNa zaproszenie burmistrza Zbigniewa M?czki, w Rad?owie go?cili S?owacy. W spotkaniu dotycz?cym mo?liwo?ci nawi?zania trójstronnego partnerstwa Doh?any, gminy partnerskiej   z Czech oraz Rad?owa udzia? wzi?li Milan Paná?ek, starosta Doh?any, Andrej Kozma, manager clubu Epic Dohnany oraz Lucia Mušáková, zast?pca sponsora Janom. Partnerstwo, o którym rozmawiano, zak?ada wymian? kulturaln?, patriotyczn? oraz edukacyjn?. S?owacy przyjechali do Polski w zwi?zku ze zbli?aj?cym si? Karpackim Wy?cigiem Kurierów. Rad?ów w wy?cigu uczestniczy? b?dzie po raz drugi, a organizatorzy z du?ym uznaniem wypowiadaj? si? o organizacji etapowego startu z rad?owskiego rynku przed rokiem. Tegoroczny wy?cig rozpocznie si? prologiem w Tarnowie, a nast?pnego dnia ponad 150 kolarzy z ca?ego ?wiata stanie na starcie I etapu – Rad?ów – Tuchów. Karpacki Wy?cig Kurierów jest najwa?niejsz? imprez? dla kolarzy do lat 22, wpisan? do kalendarza Mi?dzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

Fot. Z. Marcinkowski