piÄ…tek, 09 marca 2012 20:39

kW zwi?zku z og?oszeniem 2012 Rokiem Korczakowskim, poranek 8 marca w Rad?owskim Przedszkolu po?wi?cono Januszowi Korczakowi. W spotkaniu wzi??a udzia? dyrekcja Zespo?u Szkó? oraz  ks. Proboszcz Janusz Maziarka.  Spotkanie  mia?o na celu przybli?enie dzieciom przedszkolnym oraz zaproszonym klasom I i III Szko?y Podstawowej tej wybitnej postaci. Dzieci sze?cioletnie wraz z  paniami Renat? Pochro? i Mart? Szyncel  przygotowa?y wiersze, piosenki oraz przedstawi?y scenk? z ?ycia Starego Doktora. W przedstawieniu wzi?li te? udzia? uczniowie kl. I b, przygotowani przez swoj? wychowawczyni?. Po ciekawej cz??ci artystycznej  odby?y si? ró?norodne konkursy.

Pani Danuta Kozio? przeprowadzi?a w szkole podstawowej nast?puj?ce konkursy:

- dla uczniów klas I-III – plastyczny pod has?em „Janusz Korczak Przyjacielem dzieci”,

- dla uczniów klas IV-VI – wiedzy po tytu?em „?ycie i twórczo?? Janusza Korczaka” oraz poetycki pod has?em „Mój wiersz o Januszu Korczaku”. We wszystkich klasach szko?y podstawowej nauczyciele odbyli z uczniami pogadanki o Januszu Korczaku.

W konkursach wzi??o udzia? 33 uczniów Zespo?u Szkó? w Rad?owie. Wszyscy otrzymali pami?tkowe dyplomy  i nagrody ufundowane przez Rad? Rodziców.