piÄ…tek, 16 grudnia 2011 10:10

ZS Wola Rad?owska6 grudnia 2011 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Woli Rad?owskiej wzi?li udzia? w uroczystej gali podsumowuj?cej Ma?opolski Projekt „Mie? wyobra?ni? mi?osierdzia”.
W uroczysto?ci wzi?li udzia?: Ksi?dz Kardyna? Stanis?aw Dziwisz, Ksi?dz Biskup Wies?aw Lechowicz, Marsza?ek Ma?opolski Marek Sowa, Cz?onek Zarz?du Województwa Ma?opolskiego Witold Latusek, Ma?opolski Wicekurator O?wiaty Grzegorz Baran oraz Burmistrz Rad?owa Zbigniew M?czka. Do Filharmonii Krakowskiej przybyli licznie przedstawiciele duchowie?stwa, wójtowie, burmistrzowie, dyrektorzy szkó?, nauczyciele i uczniowie, których projekty zosta?y wyró?nione.

Podczas uroczysto?ci m?odzie? Publicznego Gimnazjum w Woli Rad?owskiej otrzyma?a dyplom laureata konkursu oraz bony towarowe na zakup ksi??ek i multimediów. Dodatkowym wyró?nieniem dla wolontariuszy by?a mo?liwo?? zaprezentowania inscenizacji przedstawiaj?cej dzia?ania realizowane przez nich od 1 stycznia do 17 pa?dziernika 2011 r. w ramach przygotowanego przez nich Szkolnego Projektu. W obecnym roku w projekt zaanga?owa?o si? ponad 200 szkó?. Grupa z Woli Rad?owskiej by?a jednym z pi?ciu zespo?ów zaproszonych do prezentacji swoich dzia?a? podczas uroczystej gali na deskach Filharmonii Krakowskiej.

Wcze?niej mia?y miejsce eliminacje rejonowe. W obecnym roku Ma?opolski Projekt „Mie? wyobra?ni? mi?osierdzia” w rejonie tarnowskim realizowa?y 52 zespo?y szkolne. Wolontariusze Publicznego Gimnazjum w Woli Rad?owskiej znale?li si? w?ród 18 szkó?, które zosta?y zaproszone do prezentacji swoich dzia?a? w Auli Ma?opolskiego Urz?du Wojewódzkiego  w czasie uroczystego spotkania podsumowuj?cego etap rejonowy V edycji Projektu. W wydarzeniu wzi?? udzia? Wicemarsza?ek Ma?opolski Roman Ciepiela. Podczas uroczysto?ci burmistrzowie, wójtowie, dyrektorzy szkó? i nauczyciele otrzymali listy gratulacyjne i dyplomy, a wszyscy uczestniczy konkursu zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Szkolny Projekt „Pomó? nam pomna?a? dobro” by? realizowany przez 20 uczniów. Opiek? na m?odzie?? sprawowali: pani Weronika Mostowy – Ku?niar, pan Andrzej Kosman. Dzia?ania wolontariuszy wspiera?a pani Jadwiga Bie?, Dyrektor Zespo?u Szkolno – Przedszkolnego w Woli Rad?owskiej.

Realizatorzy Projektu pomagali osobom biednym i samotnym, pami?tali o chorych i niepe?nosprawnych dzieciach. Swoje wsparcie  kierowali tak?e do ubogich ludzi w Afryce. Poprzez takie dzia?ania m?odzie? nie tylko nios?a pomoc potrzebuj?cym, ale równie? uwra?liwia?a spo?eczno?? szkoln? i lokaln? na potrzeby innych, twórczo zagospodarowa?a swój wolny czas i wzmocni?a poczucie w?asnej warto?ci.

"Mie? wyobra?ni? mi?osierdzia" - uroczysta gala podsumowuj?ca projekt - Urz?d Marsza?kowski Województwa Ma?opolskiego