Samorz?dowy z Lubelszczyzny w Rad?owie

czwartek, 08 grudnia 2011 13:14

zspW Rad?owie go?ci?a 40–osobowa grupa samorz?dowców i przedstawicieli organizacji pozarz?dowych z województwa lubelskiego. W ramach jednodniowej wizyty studyjnej chcieli zapozna? si? z do?wiadczeniami i osi?gni?ciami powiatu tarnowskiego w zastosowaniu odnawialnych ?róde? energii oraz spotka? z przedstawicielami rad?owskiego samorz?du.

Delegacj? w pi?knej auli go?cinnego Zespo?u Szkó? Ponadgimnazjalnych przyj?? Wicestarosta Tarnowski Miros?aw Banach, Burmistrz Rad?owa Zbigniew M?czka oraz pe?ni?ca obowi?zki dyrektora szko?y Marzena Lechowicz-Liro.

Go?cie z Lubelszczyzny obejrzeli zamontowany w rad?owskim liceum nowoczesny w?ze? cieplny z 2 pompami ciep?a, z wykorzystaniem wody z 2 studni g??binowych, nowoczesny kocio? gazowy, zapoznali si? z zasadami dzia?ania w zakresie wykorzystania Odnawialnych ?róde? eneregii i poprawy efektywno?ci energetycznej w tego typu obiektach.

Przedstawiciele w?adz samorz?dowych podkre?lili, ?e realizacja tego typu projektów jest bardzo wa?na, gdy?, z jednej strony,  s?u?y ochronie ?rodowiska naturalnego dzi?ki likwidacji przestarza?ych i szkodliwy systemów ogrzewania w?glem, znacznej redukcji dwutlenku w?gla i dwutlenku azotu, ale równie? przynosi wymierne korzy?ci ekonomiczne w postaci mniejszych kosztów wydatkowanych na paliwo czy obs?ug? systemów ciep?owniczych.

Przy wspólnym obiedzie by?a okazja do wymiany do?wiadcze? pomi?dzy burmistrzami na temat pozyskiwania ?rodków unijnych.