Monumentalne dzie?o profesora z Rad?owa

czwartek, 24 listopada 2011 16:30

Polska pimW?ród licznych publikacji autorstwa naszych rodaków wydanych w 2011 roku, dzie?o profesora Franciszka Ziejki stanowi niezwyk?e wydarzenie na rynku wydawniczym. Promocja ksi??ki: Polska poetów i malarzy: z dziejów walki o to?samo?? narodu w czasach niewoli, odby?a si? podczas tegorocznych Targów Ksi??ki w Krakowie.

Inspiracj? profesora do pracy nad dzie?em, by?o pos?anie Ojca ?wi?tego Jana Paw?a II skierowane do licznej grupy profesorów i studentów Uniwersytetu Jagiello?skiego, którzy udali si? z pielgrzymk? do Rzymu w roku 2000. Polski Papie?  z wielk? trosk? o Ojczyzn? mówi? wówczas m.in.: „Maj?c na wzgl?dzie przysz?o?? Polski i Europy, pragn? zwróci? uwag? na jedno bardzo konkretne zadanie, jakie staje przed wy?szymi uczelniami w Polsce, a w szczególno?ci przed krakowskim Uniwersytetem Jagiello?skim. Chodzi o kszta?towanie w narodzie zdrowego ducha patriotyzmu…”.

Niezwyk?a, bogato ilustrowana ksi??ka naszego rodaka Polska poetów i malarzy dost?pna jest w ka?dej bibliotece na terenie naszej gminy. Serdecznie polecamy mieszka?com szczególne i wyj?tkowe dzie?o, w którym jest równie? akcent rad?owski.

Franciszek Ziejka, Polska poetów i malarzy : z dziejów walki o to?samo?? narodu w czasach niewoli, Wydawnictwo BOSZ, 2011.