Konferencja w pa?acu

czwartek, 17 listopada 2011 09:42

ZSP Rad?ówRAD?ÓW. W Zespole Szkó? Ponadgimnazjalnych odby?a si? konferencja zatytu?owana „Media mojej m?odo?ci”. Uczestniczyli w niej znani dziennikarze radiowi, telewizyjni oraz osoby zwi?zane z Fundacj? TVN Ponad Barierami. Dyrektor ZSP Marzena Lechowicz-Liro, pe?ni?ca funkcj? moderatora, powita?a prelegentów oraz licznie przyby?ych go?ci.

Interesuj?ce wyk?ady wyg?osili: Maciej Noga, Dorota Komi?ga (Stowarzyszenie Ponad Barierami), Jacek Nowak, (TVN Warszawa), Iwona Sitnik-Kornecka (Telewizja Kraków), Bart?omiej Maziarz (Radio Kraków), asp. szt. Agnieszka Seyrlhuber (Komenda Miejska w Tarnowie) i Artur Balawejder. Tematem konferencji by? dynamiczny rozwój mediów, rola we wspó?czesnym ?wiecie oraz p?yn?ce z nich zagro?enia, zw?aszcza dla dzieci i m?odzie?y. Prelegenci ukazali te? nie?atw? prac? dziennikarzy, niewidoczn? na co dzie? dla odbiorców.
Organizatorami konferencji byli: prezes Stowarzyszenia Ponad Barierami Maciej Jerzy Noga i dyrektor ZSP Marzena Lechowicz-Liro, która zosta?a uhonorowana statuetk? „Jeste?my ponad barierami”. W konferencji udzia? wzi?li m.in.: burmistrz miasta Zbigniew M?czka, Konrad Rudzi?ski, dyrektorzy szkó? z terenu rad?owskiej gminy, delegacje z gmin Wierzchos?awice, Wietrzychowice oraz m?odzie? szkolna.