czwartek, 10 listopada 2011 14:56

Rad?ówW przeddzie? rocznicowych obchodów ?wi?ta Niepodleg?o?ci w Zespole Szkó? w Rad?owie odby?a si? patriotyczna „wigilia”, w czasie której dyrekcja, nauczyciele wraz z m?odzie?? szkoln? i go??mi oddali ho?d, patriotom i obro?com naszej Ojczyzny.

- Narodowe ?wi?to Niepodleg?o?ci niech b?dzie radosnym, patriotycznym uniesieniem. Nale?y wróci? do historii – ona jest naszym wspó?czesnym drogowskazem ?ycia – podkre?li? w swoim wyst?pieniu burmistrz Zbigniew M?czka. Natomiast dyrektor ZS Marek Urbanek przytoczy? s?owa Ojca ?wi?tego Jana Paw?a II: „Nasza polska wolno?? du?o kosztuje. To, co kosztuje stanowi ogromn? warto??”.

Uroczysto?? sw? obecno?ci? zaszczycili: p?k Zdzis?aw Baszak – prezes ?wiatowego Zwi?zku ?o?nierzy Armii Krajowej Okr?g Tarnów, uczestnik zbrojnej konspiracji z czasów drugiej wojny ?wiatowej, w tym Akcji III Most, Zbigniew Bana? – przewodnicz?cy Zwi?zku ?o?nierzy AK Ko?o Tarnów, Karol Kaczocha – wi?zie? obozu w Mauthausen w latach 1944-1945, mieszkaniec pobliskiego Siedlca, ks. proboszcz Janusz Maziarka, burmistrz Zbigniew M?czka, z-ca burmistrza Wies?aw Armatys, Ryszard ??d?o – dyrektor Wydzia?u Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie,  p?k Józef Wójcikowski, kpt. Zbigniew Babiuch, Edmund Tyszka, przedstawiciele rad?owskiego ?rodowiska: Anna B?a?ej – zas?u?ona animatorka kultury z Biskupic Rad?owskich, Gra?yna Czeka?ska – emerytowany dyrektor i nauczyciel rad?owskiej szko?y, por. Franciszek K?dziela, Katarzyna Mikuta - przewodnicz?ca Rady Rodziców Zespo?u Szkó? w Rad?owie, Joanna Ryglicka i Adam Radamski – zast?pcy i Konrad Rudzi?ski – Kierownik ZOSiP.

W czasie uroczysto?ci dokonano otwarcia Szkolnej Izby Pami?ci w której zgromadzono cenne pami?tki z przesz?o?ci.

fot. Zbigniew Marcinkowski