Wycieczka do Szczawnicy

poniedziaÅ‚ek, 03 października 2011 20:36

SDSOkolice Szczawnicy (31.08.2011 r.), podobnie jak samo miasto urzekaj? przyjezdnych. Malownicze krajobrazy, pijalnia wód zdrojowych w Szczawnicy, zabytkowe ko?cio?y, rezerwaty przyrody, zapadaj?ce w pami?? w?wozy... to wszystko co czeka?o na Nas w tym jak?e urokliwym miejscu. Wyruszyli?my z samego rana, ci??ko by?o si? wygrzeba? z ?ó?ka, ale by?o warto. Na godzin? 10:00 byli?my ju? na miejscu. Pe?ni si? i zapa?u wyruszyli?my szlakiem wzd?u? Sp?ywu Dunajca, podziwiaj?c pi?kne krajobrazy.

W ramach przerwy w w?drówce zatrzymali?my si? w punkcie informacyjnym Pieni?skiego Parku Narodowego, gdzie ogl?dn?li?my film dokumentalny przedstawiaj?cy faun? i flor? tego jak?e pi?knego miejsca. Jedn? z najwi?kszych atrakcji by? wyjazd kolejk? linow? na Palenic?. ?mia?ków by?o niewielu, ale Ci którzy zaryzykowali na pewno nie ?a?uj?, gdy? widoki zapiera?y dech w piersiach. Po szeregu atrakcji turystycznych udali?my si? na obfity obiad oraz lody, by uzupe?ni? zapasy energetyczne.
Mamy nadziej?, ?e jeszcze kiedy? tam wrócimy...