poniedziaÅ‚ek, 26 wrzeÅ›nia 2011 07:39

MGBPTo by?o doprawdy pi?kne i wzruszaj?ce spotkanie z lud?mi przepe?nionymi entuzjazmem – pasjami oraz pi?kn? m?odzie??, otwart? na sztuk? i literatur? – tymi s?owami zako?czy? wpis do kroniki poeta Pawe? Kuszczy?ski.

W ramach realizowanego projektu „Rad?owskie spotkania z kultur?” do biblioteki w stolicy gminy przyby?o, a? pi?ciu znakomitych poetów: Alicja Tanew z Krakowa, Krystyna Konecka z Bia?egostoku, W?adimir Stockman z Rosji, Pawe? Kuszczy?ski z Poznania i Kazimierz Burnat z Wroc?awia.  Pawe? Kuszczy?ski – prezes Zwi?zku Literatów Polskich w Poznaniu rozpocz?? biesiad? poetyck? apelem do przyby?ej m?odzie?y,  - aby ta baczniejsz? uwag? zwróci?a na warto?ci jakie wspó?czesnemu cz?owiekowi przynosi ksi??ka, literatura i poezja. Wspomnia? o rozwijaniu wra?liwo?ci, poczucia estetyki i pi?kna poprzez dzie?a literackie. Go?cie prezentowali najnowsze swoje wiersze, przeplatane muz? krakowskiej pie?niarki, kompozytorki i poetki Alicji Tanew. W przyst?pny sposób  akcentowali warto?? s?owa pisanego i zach?cili m?odzie? do coraz cz?stszego obcowania z ksi??k?.

Poeci zauroczeni byli klimatem stworzonym przez m?odzie? z Publicznego Gimnazjum oraz z Zespo?u Szkó? Ponadgimnazjalnych w Rad?owie. Burmistrz Zbigniew M?czka obdarowa? m?od? publiczno?? tomikami poezji, wspomnia? te? o lokalnych twórcach, a na koniec poprosi? obecnego Józefa Trytka o zaprezentowanie autorskiego wiersza. Go?cie spotkania pozostawili urocze wspomnienia i wzruszaj?ce tomiki poezji, które b?dziemy poleca? naszym Czytelnikom.

W spotkaniu udzia? te? wzi?li: wiceburmistrz Wies?aw Armatys oraz nauczyciele: Teresa Podraza, Grzegorz Kubacki, Aneta ?abuda i Ma?gorzata Wójcik. Uczestnikom serdecznie dzi?kujemy za udzia? w spotkaniu poetyckim.