Rozszerzamy wiedz? i umiej?tno?ci

piÄ…tek, 05 sierpnia 2011 11:01

KL

Projekt „Rozszerzamy wiedz? i umiej?tno?ci”

Program Operacyjny Kapita? Ludzki  2007-2013

Priorytet IX. Rozwój wykszta?cenia i kompetencji w regionach

Poddzia?anie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dost?pie do edukacji oraz zmniejszanie ró?nic w jako?ci us?ug edukacyjnych

Od stycznia 2011 roku w 6 Szko?ach Podstawowych na terenie Gminy Rad?ów realizowany jest projekt „Rozszerzamy wiedz? i umiej?tno?ci”. Projekt wspó?finansowany  ze ?rodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Spo?ecznego.  Od lutego  do czerwca 2011r w Szko?ach Podstawowych w Biskupiach Rad?owskich, Woli Rad?owskiej, Zabawie, Zdrochcu, Wal-Rudzie, Niwce (w zale?no?ci od szko?y): odbywa?y si? zaj?cia dodatkowe z: pedagogiem,  j?zyka angielskiego, j?zyka polskiego, matematyki, przyrody, informatyki, gimnastyki korekcyjnej, nauczania zintegrowanego, zaj?cia sportowe,  zaj?cia dydaktyczno-wyrównawcze z j?zyka angielskiego, j?zyka polskiego, matematyki, przyrody. W sumie zrealizowano 884 godziny zaj?? dla uczniów /uczennic, odby?y si? 24 wycieczki m.in. do Krakowa (na warsztaty j?zykowe, spektakle teatralne, do ZOO, Aqarium, ogrodu botanicznego, parku wodnego, ogrodu do?wiadcze?,  na wystaw? interaktywn?, ?wiat Zmys?ów, zwiedzanie miasta), Warszawy (na spektakl teatralny), Stró?, Inwa?du, Zator, Tarnowa, Chorzowa,  w Góry ?wi?tokrzyskie, w Pieniny, do Kielc na mecz pi?ki r?cznej oraz obóz wieloprzedmiotowy nad morze (Malbork – Gdynia – Gda?sk - Sopot)

Na pocz?tku realizacji projektu uczniowie otrzymali materia?y papiernicze i podr?czniki, nauczyciele i szko?y pomoce m.in. tablice interaktywne, laptopy, mikroskopy, programy multimedialne. Zaj?cia prowadzone by?y z nowoczesnymi metodami z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych.

We wrze?niu 2011 r rozpocznie si?  rekrutacja na zaj?cia prowadzone od pa?dziernika 2011r do czerwca 2012 r. Regulamin rekrutacji wraz z za??cznikami dost?pny b?dzie: na stronach  internetowych Urz?du Miejskiego w Rad?owie i  szkó? podstawowych. O projekcie Rodzice zostan? poinformowani  na zebraniach we wrze?niu w szko?ach podstawowych w których realizowany b?dzie projekt. Wszystkich informacji udziela? b?d? opiekunowie szkolni projektu i zespó? projektowy w Zespole Obs?ugi Szkó? i Przedszkoli Gminy Rad?ów.

Dokumenty rekrutacyjne nale?y sk?ada? u opiekunów szkolnych projektu w ka?dej ze szkó? bior?cych udzia? w projekcie.

Zapraszamy wszystkich uczniów/uczennice do udzia?u w projekcie i rozszerzania swojej wiedzy i umiej?tno?ci.

Zespó? Projektowy

Anna Golec

Galeria zdj??

Projekt wspó?finansowany ze ?rodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Spo?ecznego