wtorek, 28 czerwca 2011 14:19

ARRUWAGA ! Prezes ARR og?osi? warunki uczestnictwa producentów warzyw w mechanizmie „Wsparcie w sektorze owoców i warzyw z tytu?u kryzysu spowodowanego szczepem bakterii EHEC”.

Agencja Rynku Rolnego informuje, ?e w dniu 22 czerwca 2011r. zosta?o og?oszone Rozporz?dzenie Rady Ministrów w sprawie realizacji przez Agencj? Rynku Rolnego zada? zwi?zanych z ustanowieniem tymczasowych nadzwyczajnych ?rodków wspierania rynków owoców i warzyw.
Rozporz?dzenie okre?la zasady przyznawania pomocy dla producentów w zwi?zku z ustanowieniem tymczasowych nadzwyczajnych ?rodków wspierania rynków owoców i warzyw okre?lonych w rozporz?dzeniu wykonawczym Komisji (UE) nr 585/2011 z dnia 17 czerwca 2011 r. ustanawiaj?cym tymczasowe nadzwyczajne ?rodki wspierania sektora owoców i warzyw (Dz. Urz. UE L 160 z 18.06.2011, str. 71)
W zwi?zku z Rozporz?dzeniem Rady Ministrów, Prezes ARR og?osi? warunki uczestnictwa producentów warzyw w mechanizmie „Wsparcie w sektorze owoców i warzyw z tytu?u kryzysu spowodowanego szczepem bakterii EHEC”. Agencja Rynku Rolnego zach?ca Pa?stwa do wnikliwego zapoznania si? z mo?liwo?ciami skorzystania z tej formy pomocy.
Informacji w powy?szym zakresie udzielaj? Oddzia?y Terenowe Agencji Rynku Rolnego

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

UWAGA PRODUCENCI WARZYW!!!  2 TERMINY!!!

1. DO DNIA 29 CZERWCA 2011 R. DO GODZ. 10.00.

Nale?y z?o?y? do w?a?ciwego OT ARR ze wzgl?du na miejsce zamieszkania lub siedzib? wnioskodawcy:

Powiadomienie o zielonych zbiorach/niezbieraniu lub

Powiadomienie o zamiarze wycofania z rynku nieprzeznaczonych do sprzeda?y owoców i warzyw w zwi?zku z kryzysem spowodowanym szczepem bakterii EHEC odpowiednio na wzorach zawartych w za??cznikach nr 4 i 5 do Warunków uczestnictwa w mechanizmie „Wsparcie w sektorze owoców i warzyw z tytu?u kryzysu spowodowanego szczepem bakterii EHEC”.

Warunkiem skuteczno?ci powy?szych czynno?ci jest z?o?enie do OT ARR stosownego powiadomienia na dzie? poprzedzaj?cy dokonanie powy?szego przedsi?wzi?cia najpó?niej do 29 czerwca 2011r. do godziny 10.00.

2. DO DNIA 11 lipca 2011 r.

OT ARR przyjmuj? Wnioski o udzielenie wsparcia w sektorze owoców i warzyw z tytu?u kryzysu spowodowanego szczepem bakterii EHEC.

Wszystkie informacje i wnioski dotycz?ce mechanizmu znajduj? si? na stronie internetowej: www.arr.gov.pl w dziale RYNKI ROLNE - OWOCE I WARZYWA