O rad?owskich przedszkolakach

piÄ…tek, 17 czerwca 2011 08:28

PrzedszkoleW czasie realizacji programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury” dzieci aktywnie obserwowa?y przyrod?, zwiedza?y ?cie?k? ekologiczn? w miejscowo?ci Wierzchos?awice – Dwudniaki, uczy?y si? segregowa? ?mieci, uczestniczy?y w zabawach badawczych, samodzielnie przygotowywa?y owocowe sa?atki.
Wp?yw na aktywny rozwój dzieci maj? równie? spotkania – pogadanki z udzia?em policjantów, stra?aków, udzia? w akcji – „Tydzie? Bibliotek”, wycieczki tematyczne.

Aktywny rozwój to uczestnictwo – przy wspó?udziale rodziców – w konkursach, takich jak:
- „Najpi?kniejszy k?cik przyrody”
- konkurs plastyczny „Cztery pory roku” zainspirowany twórczo?ci? M. Konopnickiej,
- konkurs ekologiczny „Co? z niczego”.

To tak?e udzia? w akcjach zwi?zanych z ochron? przyrody:
- „Dokarmiamy ptaki zim?”,
- „Sprz?tanie ?wiata”,
- „Pierwszy dzie? wiosny”,
- „Zielony dzie? w przedszkolu”.
Wycieczki autokarowe do Zalipia, Pacanowa to okazja do uczestnictwa w warsztatach plastycznych, aktywnego zwiedzania „Krainy bajek”.
Odwiedziny aktorów krakowskiego teatru „Kalejdoskop” to kontakt ze sztuk?.
Okoliczno?ciowe imprezy tj. bal karnawa?owy, Dzie? Babci, Dzie? Matki, po?egnanie starszaków to okazja do prezentowania zdobytych umiej?tno?ci.

Motto naszego przedszkola brzmi: „Dzie? bez u?miechu, to dzie? stracony”.
To w?a?nie u?miech jest najwspanialszym podzi?kowaniem ze strony naszych przedszkolaków.