Publikacja o pasjonatach ksi??ki

poniedziaÅ‚ek, 19 października 2015 12:47
Publikacja o pasjonatach ksi??kiBiblioteka Publiczna w Rad?owie wyda?a okazjonaln? ksi??eczk?, podsumowuj?c? prac? Miejskiego Klubu M?odych Pasjonatów Ksi??ki, funkcjonuj?cego przy rad?owskiej bibliotece od wrze?nia 2014 r. Wydawnictwo zawiera 78 stron, na których udokumentowano funkcjonowanie klubu; liczne wycieczki, udzia? w warto?ciowej kulturze i pierwsze, poetycko-literackie próby klubowiczów. Pomys? wydania publikacji zrodzi? si? podczas cyklicznych spotka? w bibliotece uczniów Szko?y Podstawowej w Rad?owie. Ksi??eczk? do druku przygotowali: nauczycielka Agnieszka Seremet oraz Katarzyna Baran i Zbigniew Marcinkowski – bibliotekarze miejskiej biblioteki.
Celem klubu jest przede wszystkim pobudzenie aktywno?ci czytelniczej m?odych ludzi, zaszczepienie w?ród dzieci nawyku si?gania po ksi??k? oraz zaspokajanie ciekawo?ci ?wiata.
Dotychczas klubowicze odwiedzili: Bibliotek? Jagiello?sk? w Krakowie, Miejsk? Bibliotek? Publiczn? w D?browie Tarnowskiej, d?browsk? synagog?, tarnowski teatr, uczcili te? pi?t? rocznic? nadania praw miejskich Rad?owowi, bior?c udzia? w interesuj?cym spotkaniu z Józefem Trytkiem - autorem popularnej legendy o herbie naszego miasta. Wszystkie te dzia?ania maj? na celu m.in..: zaszczepienie w m?odych ludziach rado?ci z czytania i obcowania z ksi??k?, poznawanie ciekawych miejsc i ludzi oraz obcowanie z warto?ciow? ofert? kulturaln?. Wydanie publikacji by?o mo?liwe dzi?ki pomocy finansowej burmistrza miasta Rad?owa Zbigniewa M?czki oraz rad?owskich firm: „Conteko” Grzegorza Kuczka i firmie brukarskiej „Wiktoria” Roberta Bieryta.
Promocja publikacji odb?dzie si? 20 pa?dziernika 2015 r. w Szkole Podstawowej w Rad?owie o godz. 10.00, podczas „Salonu artystycznego”.