We? udzia? w Narodowej Loterii Paragonowej

czwartek, 15 października 2015 11:33

We? udzia? w Narodowej Loterii Paragonowej1 pa?dziernika 2015 r. ruszy?a Narodowa Loteria Paragonowa organizowana przez Ministerstwo Finansów. Loteria ma zach?ca? do wydawania i brania paragonów fiskalnych i tym samym u?wiadomi? Polakom, jak du?? rol? pe?ni? w uczciwym obrocie gospodarczym.

Na uczestników pierwszej w Polsce loterii paragonowej czekaj?  samochody Opel Astra oraz nowoczesne laptopy i iPady. Dodatkowo, co trzy miesi?ce do wygrania b?dzie auto Opel Insignia. Aby wzi?? udzia? w loterii, wystarczy mie? uko?czone 18 lat i  paragon fiskalny na minimum 10 z? oraz zarejestrowa? go na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Losowanie zwyci?skich paragonów odbywa si? co miesi?c. Dodatkowym losowaniem b?d? premiowane paragony z okre?lonych bran? us?ugowych. W pierwszych trzech miesi?cach loterii s? to paragony z  zak?adów fryzjerskich i kosmetycznych. W kolejnych kwarta?ach premiowane b?d? paragony za us?ugi z prywatnych gabinetów lekarskich i dentystycznych, warsztatów samochodowych oraz z restauracji i kawiarni.

Loteria ma przekona? Polaków, ?e codzienne wydawanie i branie prawid?owych paragonów fiskalnych podczas zakupów, w restauracji, barze czy u fryzjera ma znaczenie nie tylko przy dochodzeniu praw przez klientów w sytuacjach problemowych, ale tak?e dla uczciwej konkurencji i stanu wspólnego bud?etu. To przek?ada si? na lepsze funkcjonowanie kraju i finansowanie o?wiaty, s?u?by zdrowia, sportu czy kultury.

Izba skarbowa w Krakowie  zaprasza do udzia?u w Narodowej Loterii Paragonowej. Najbli?sze losowanie nagród odb?dzie si? 16 listopada, ale ju? od 1 pa?dziernika mo?na zbiera? paragony fiskalne i rejestrowa? je na stronie  Loterii Paragonowej (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Co warto wiedzie??

1. Loteria trwa od 1 pa?dziernika 2015 r. do 30 wrze?nia 2016 r.
  2. Aby wzi?? udzia?, trzeba dokona? zakupu towaru lub us?ugi za minimum 10 z? brutto, mie? ?wiadcz?cy o tym paragon fiskalny i w miesi?cu zakupu zg?osi? si? do loterii za po?rednictwem strony internetowej www.loteriaparagonowa.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).
  3. Do loterii przyjmowane s? tylko paragony fiskalne. Mo?na zg?osi? ich dowoln? liczb?, przy czym jeden paragon mo?na zg?osi? tylko raz w loterii, niezale?nie od kwoty zakupu.
  4. Raz w miesi?cu b?dzie mo?na wylosowa? Opla Astr?, a raz na kwarta? – Opla Insigni?. Ponadto mo?na wygra? nowoczesny Lenovo Thinkpad oraz iPad-y Air 2.
  5. Losowania najcenniejszych nagród b?dzie mo?na obejrze? na ?ywo w TVP Regionalna. Nagrania z losowa? b?d? te? dost?pne na kanale YouTube Ministerstwa Finansów.
  6. Wyniki losowa? b?d? publikowane na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl/wynik (link otwiera nowe okno w innym serwisie) w dniu losowa?.
  7. Zwyci?zcy losowa? nie mog? wymienia? nagród na inne ani otrzyma? jej warto?ci w gotówce.
  8. I jeszcze jedno: wszystkie nagrody w Narodowej Loterii Paragonowej s? zwolnione z podatku!
  9. W loterii nie mog? bra? udzia?u pracownicy Ministerstwa Finansów i organizatora loterii oraz cz?onkowie ich najbli?szej rodziny.

Wszystkie informacje o Loterii dost?pne s? na stronie: www.loteriaparagonowa.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).