?ladami historii po Ziemi Wa?-Rudzkiej

czwartek, 08 października 2015 09:24

?ladami historii po Ziemi Wa?-RudzkiejII edycja gry edukacyjnej "Terenowy omnibus", organizowanej przez Zespó? Szkó? w Zabawie, mia?a miejsce 6.10.2015r. Tym razem dru?yny, które tworzyli  uczniowie klas VI szkó? podstawowych z Niwki, Rad?owa, Woli Rad?owskiej, Zabawy i Zdrochca, spotka?y si? przy domu b?. Karoliny Kózkówny w Wa?-Rudzie. Zacz?li?my od powitania przez pani? dyrektor W. Dzik oraz kubka gor?cej herbaty, bo poranek by? nieco zimny i mglisty. Dru?yny poda?y swoje nazwy i wcieli?y si? w role pielgrzymów, którzy zaopatrzeni w mapy, pod??aj?c od miejsca do miejsca, mia?y za zadanie wype?ni? dziennik podró?y - kart? pielgrzyma.

W grze liczy?a si? sprawno?? fizyczna (do pokonania by?o m. in. kilka kilometrów), wiedza historyczna, przyrodnicza, znajomo?? j?zyka angielskiego oraz polskiej ortografii, a przede wszystkim umiej?tno?? pracy w grupie. Ilo?? zdobytych punktów wskaza?a terenowego omnibusa - "Poszukiwaczy" z Zabawy - Aleksandr? Ma?ek, Dominika Bednarskiego, Dominika Urbana. Za nimi by?a "Brygada RR" z Woli Rad?owskiej - Jakub Falisiewicz, Julia Niedzielska, Emilia Pajdo. Tylko pó? punktu mniej mia?a "Wielka Trójka", czyli Jakub Nowak, Piotr Nowak i Oliwia Zale?na ze Zdrochca. Dru?yn? rad?owsk? "Fifi i spó?ka" tworzyli: Filip Iwaniec, Bart?omiej Bieryt i Marcin ?led?, za? sk?ad z Niwki to grupa o nazwie "?w. Faustyna Kowalska", któr? reprezentowali: Konrad Kuczek, Jakub Jasek, Wiktor Nowak.

Po emocjonuj?cej grze wszystkim zaostrzy?y si? apetyty, wi?c z ch?ci? spa?aszowali?my gor?ce kie?baski z grilla, popijaj?c je herbat?. Wr?czenie nagród i dyplomów odby?o si? uroczy?cie - swoj? obecno?ci? zaszczycili uczestników pe?ni?cy honorowy patronat nad gr? edukacyjn? kustosz sanktuarium w Zabawie ks. Z. Szostak oraz burmistrz Rad?owa p. Z. M?czka. Obecny by? równie? p. K. Rudzi?ski. W czasie terenowych zmaga? rozpogodzi?o si?, zrobi?o si? ciep?o i przejrzy?cie. Mamy nadziej? , ?e gra sprawi?a uczestnikom frajd? i da?a sporo satysfakcji. Gratulujemy wszystkim, serdecznie dzi?kujemy za przybycie i zapraszamy za rok. A dok?d? To na razie tajemnica.

?ladami historii po Ziemi Wa?-Rudzkiej