wtorek, 06 października 2015 12:41

u augustyn- Nikt z nas nie zaprzeczy, ile dokonali?my zmian na lepsze w naszym kraju i w najbli?szym nam otoczeniu na przestrzeni ostatnich lat. Przyk?adem jest te? wasza gmina: zdecydowanie lepsza sie? komunikacyjna, modernizacja oraz wyposa?enie placówek o?wiatowych, kulturalnych i opieku?czych. Twórcza wspó?praca z rad?owskim samorz?dem da?y te? wymierne efekty: m.in. rozbudowa kanalizacji, plany utworzenia szko?y muzycznej w Rad?owie oraz zakup nowego wozu bojowego dla Ochotniczej Stra?y Po?arnej w Rad?owie – powiedzia?a we wst?pie wiceminister Urszula Augustyn.

Spotkanie, które prowadzi?a Barbara Marcinkowska – dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie odby?o si? w siedzibie miejskiej biblioteki. Burmistrz Zbigniew M?czka podzi?kowa? pose? i wiceminister za wieloletni? i owocn? wspó?prac?. Doceni? te? systematyczny  udzia? pos?anki w gminnych uroczysto?ciach. W dalszej cz??ci spotkania, U. Augustyn podsumowa?a swoj? prac? w parlamencie i ministerstwie edukacji, a nast?pnie udziela?a wyczerpuj?cych odpowiedzi i wyja?nie? na pytania zadawane przez publiczno??.

W spotkaniu z politykiem udzia? wzi?li: zast?pca burmistrza Wies?aw Armatys,  kandydat na pos?a Rzeczypospolitej Polskiej Marek Podraza, dyrektorzy i nauczyciele szkó?    z kierownikiem gminnej o?wiaty Konradem Rudzi?skim na czele, komendant gminny OSP Ksawery Stefa?czyk, przedsi?biorca Józef Szwiec z ma??onk? Tatian?, M?odzie?owa Rada Miejska oraz mieszka?cy miasta i gminy Rad?ów.

Mi?? niespodziank? muzyczn? dla wiceminister sprawi? zespó? wokalno-instrumentalny „Celebrations” z Zespo?u Szkó? w Rad?owie. Muzyka m?odych wykonawców stworzy?a przyjazny klimat do kulturalnej debaty o wa?nych sprawach, dotycz?cych wszystkich mieszka?ców.

Tekst i fot. Zbigniew Marcinkowski