ZUS zaprasza ubezpieczonych

poniedziaÅ‚ek, 05 października 2015 11:38

Na co zwróci? uwag? w informacji o stanie swojego konta w ZUS? Co przyniesie elektroniczne zwolnienie lekarskie? Jak porusza? si? po w?asnym profilu na Platformie Us?ug Elektronicznych? – na te i wiele innych pyta? ka?dy ubezpieczony uzyska informacje podczas „Dni Ubezpieczonego” w ZUS, które potrwaj? od 7 do 9 pa?dziernika 2015 r.

„Dni Ubezpieczonego” to organizowana ju? od kilku lat akcja informacyjno-edukacyjna, skierowana do najwi?kszej grupy klientów ZUS, czyli osób ubezpieczonych. Spo?ród wszystkich grup klientów Zak?adu, ubezpieczeni dysponuj?, niestety, najmniejsz? wiedz? o systemie ubezpiecze? spo?ecznych, o swoich prawach i obowi?zkach. Wynika to z faktu bardzo sporadycznego kontaktu z Zak?adem Ubezpiecze? Spo?ecznych. – Ubezpieczeni, najcz??ciej osoby na etatach lub umowach zleceniu nie maj? i nie widz? powodów do bie??cego kontaktu z ZUS – mówi Ewa Kosowska, dyrektor Departamentu Ubezpiecze? i Sk?adek w Centrali ZUS i dodaje: Nie interesuj? si? ubezpieczeniami spo?ecznymi dopóki nie musz? skorzysta? z jakiego? ?wiadczenia. Cz?sto odwiedzaj? te? Zak?ad dopiero w chwili gdy dowiaduj? si?, ?e nie maj? odprowadzanych sk?adek. W ramach „Dni Ubezpieczonego” chcemy u?wiadomi? naszych klientów, ?e ubezpieczenia spo?eczne to rzecz w ich ?yciu bardzo istotna i warto monitorowa? cho?by stan swojego konta w ZUS.

Tegoroczne „Dni Ubezpieczonego” nawi?zuj? do wysy?anej w minione wakacje do 20 mln osób „Informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS”. Kolejnymi tematami trzydniowej akcji s?: e-zwolnienie lekarskie i konto na Platformie Us?ug Elektronicznych. E-zwolnienie b?dzie obecne w naszej codzienno?ci ju? od 1 stycznia 2016 r. Warto wi?c wiedzie? z czym dla ka?dego z nas wi??e si? jego wprowadzenie. Konto na PUE pomaga za? na bie??co kontrolowa? stan naszych finansów w ZUS oraz to czy pracodawca odprowadza za nas sk?adki.

W ramach „DNI UBEZPIECZONEGO” Tarnowski Oddzia? ZUS oraz boche?ski Inspektorat ZUS w dniach 7 – 9 pa?dziernik 2015 r. wyd?u?aj? czas swojej pracy. Informacje na temat ?wiadcze? emerytalno – rentowych oraz ubezpiecze? i sk?adek na Salach Obs?ugi Klienta b?d? udzielane w godzinach od 900 do 1700.

Serdecznie zapraszamy tak?e do udzia?u:

• w bezp?atnych wyk?adach pt. „INFORMACJA O STANIE KONTA UBEZPIECZONEGO – co zawiera i dlaczego warto si? z ni? zapozna?!”, które odb?d? si? w Oddziale ZUS w Tarnowie (08.10.2015 – godzina 1000) oraz w Inspektoracie ZUS w Bochni ( 09.10.2015 – godzina 1100),
  • w bezp?atnym szkoleniu „PUE – jakie korzy?ci daje konto na Platformie Us?ug Elektronicznych”, które odb?dzie si? w Oddziale ZUS w Tarnowie w dniu 07.10.2015 o godzinie 1000.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Magdalena Chrzanowska