Zaproszenie na spotkanie

czwartek, 10 wrzeÅ›nia 2015 14:10
GO PRO

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie, zaprasza na spotkanie informacyjno-doradcze, podczas którego zostanie zaprezentowana dzia?alno?? Gminnych O?rodków Programowania „GO_PRO!”, oraz sposoby i zasady finansowania tego rodzaju przedsi?wzi?? w bibliotekach. Zaproszeni trenerzy przedstawi? tak?e mo?liwo?? do??czenia do sieci GO_PRO! zrzeszaj?cej obecnie 20 bibliotek publicznych w 7 województwach Polski. Pragniemy zwróci?  uwag? na korzy?ci p?yn?ce z nauki programowania dla rozwoju spo?ecze?stwa informacyjnego oraz rozwoju lokalnego, a tak?e na szans? wykorzystania potencja?u bibliotek w tym obszarze. Spotkanie odb?dzie si? dn. 16 wrze?nia o godz. 14.00 w siedzibie Gminnej Biblioteki w Rad?owie.

PROGRAM WARSZTATU Z PODSTAW PROGRAMOWANIA

DLA DZIECI I M?ODZIE?Y

4 h lekcyjne: 4 x 45 min

1. Powitanie uczestników warsztatu, zapoznanie si? z prowadz?cymi i planem zaj??.
  2. Algorytmy dnia codziennego- krótkie wprowadzenie do nauki programowania.
  3. Prezentacja naszego robota
  4. Budowanie robotów z klocków LEGO MINDSTORMS EV3
  5. Przerwa
  6. Nauka programowania klocków LEGO MINDSTORMS EV3
  7. Zawody zbudowanych przez dzieci robotów.
  8. Ewaluacja i krótkie podsumowanie.

Pokazowy warsztat z programowania b?dzie g?ównie opiera? si? na prezentacji narz?dzi oraz nauce budowania i programowania podstawowych robotów z zestawów klocków LEGO MINDSTROMS EV3. Warsztat jest przeznaczony dla dzieci i m?odzie?y w wieku szko?y podstawowej i gimnazjalnej.