VI Powiatowy Konkurs Recytatorski

Å›roda, 25 maja 2011 11:34

VI Powiatowy Konkurs RecytatorskiGminne Centrum Kultury i Czytelnictwa, po raz pierwszy w Rad?owie go?ci?o mi?o?ników pi?knego s?owa i recytacji. W konkursie udzia? wzi?li uczniowie szkó? gimnazjalnych z powiatu tarnowskiego. Trzyosobowe jury  konkursowe w sk?adzie: przewodnicz?ca Zofia Rogowska,  Urszula Szuster i Katarzyna Baran, oceniaj?c wykonawców bra?o pod uwag? dobór repertuaru, interpretacj? utworów, kultur? s?owa oraz ogólne wra?enie artystyczne.

Decyzj? jury przyznano nast?puj?ce nagrody: I miejsce Dominice Kordeli z Publicznego Gimnazjum w Rad?owie im. Kardyna?a Stanis?awa Hozjusza w Rad?owie, II miejsce Ewelinie Sitko z  Zespo?u Szkó? im. Jana Paw?a II w Zabawie, III miejsce Dawidowi Jania z Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów.

Laureaci konkursu b?d? reprezentowa? powiat w XI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim, który odb?dzie si? w Trzebini. Wyró?nienia otrzymali: Artur Cie?la, Edyta Lechowicz z Zespo?u Szkó? im. Jana Paw?a II w Zabawie, Sylwia Król z Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów oraz Artur Jarmu?a z Niepublicznego Gimnazjum im. Akcji III Most w Przybys?awicach.

Nagrody ksi??kowe i MP4 ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie wr?czy? zwyci?zcom i wyró?nionym burmistrz Zbigniew M?czka. Za udzia? w konkursie, wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali dyplomy gratulacyjne, podzi?kowania i albumowy tom poezji ufundowany przez dyr. GCKiC Tadeusza Adamskiego.

Organizatorem VI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego byli: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Urz?d Miejski i Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa  w Rad?owie. O opraw? muzyczn? konkursu zadba?o trio pod kierownictwem Kamila Patulskiego, w sk?adzie: Krzysztof Wójcik i Anna Augusty?ska.