STYPENDIUM SZKOLNE

Å›roda, 26 sierpnia 2015 18:29

Urz?d Miejski w Rad?owie informuje , i? wnioski o stypendia szkolne na rok 2015/2016  nale?y sk?ada? od 1  do 15 wrze?nia 2015 r. (pokój nr 13)

W przypadku s?uchaczy kolegiów nauczycielskich – do 15 pa?dziernika 2015 r.

Pomoc materialna przys?uguje:
  1. Uczniom szkó? publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkó? publicznych dla m?odzie?y i dla doros?ych oraz s?uchaczom publicznych kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów j?zyków obcych –  do czasu uko?czenia kszta?cenia, nie d?u?ej jednak ni? do uko?czenia 24 roku ?ycia.
  2. Wychowankom publicznych i niepublicznych o?rodków umo?liwiaj?cych dzieciom i m?odzie?y upo?ledzonym w stopniu g??bokim, a tak?e dzieciom i m?odzie?y upo?ledzonym umys?owo ze sprz??onymi niepe?nosprawno?ciami realizacj? odpowiednio obowi?zku szkolnego i obowi?zku nauki  - do czasu uko?czenia realizacji obowi?zku nauki.
  3. Uczniom szkó? niepublicznych nieposiadaj?cych uprawnie? szkó? publicznych dla m?odzie?y i dla doros?ych – do czasu uko?czenia realizacji obowi?zku nauki.

Stypendium szkolne mo?e otrzyma? ucze? znajduj?cy si? w trudnej sytuacji materialnej, wynikaj?cej z niskich dochodów na osob? w rodzinie, w szczególno?ci gdy w rodzinie wyst?puje: bezrobocie, niepe?nosprawno??, ci??ka lub d?ugotrwa?a choroba, wielodzietno??, brak umiej?tno?ci wype?niania funkcji opieku?czo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a tak?e gdy rodzina jest niepe?na lub wyst?pi?o zdarzenie losowe.
Aktualnie miesi?czny dochód netto na osob? w rodzinie uprawniaj?cy do ubiegania si? o stypendium nie mo?e przekroczy? kwoty 456,00 z?otych

Stypendium nie przys?uguje uczniom klas zerowych.

Do wniosku o przyznanie stypendium nale?y do??czy? za?wiadczenie o dochodach tj.

1. Za?wiadczenie o dochodach rodziny z miesi?ca poprzedzaj?cego miesi?c z?o?enia wniosku,
  2. Za?wiadczenie z w?a?ciwego Urz?du Skarbowego o wysoko?ci dochodów je?eli osoba prowadzi dzia?alno?? o charakterze pozarolniczym,
  3. Za?wiadczenie  o formie opodatkowania z Urz?du Skarbowego, oraz  dowód op?acania sk?adni do ZUS i o?wiadczenie o uzyskanym dochodzie je?eli osoba prowadzi dzia?alno??  opodatkowan? rycza?tem,
  4. W przypadku dochodów z rolnictwa za?wiadczenie o posiadanym gospodarstwie rolnym wydanym przez Urz?d Gminy w?a?ciwy dla miejsca po?o?enia gospodarstwa rolnego, ( przyjmuje si? 250 z? za 1 ha przeliczeniowy,  )
  5. Uczniowie i studenci winni przedstawi? za?wiadczenie o ucz?szczaniu do szko?y lub na studia,
  6. Rodzice i rodze?stwo posiadaj?ce status osoby bezrobotnej winny przed?o?y? aktualne za?wiadczenie z Powiatowego Urz?du Pracy,
  7. Za?wiadczenie lub o?wiadczenie o innych dochodach uzyskanych w miesi?cu poprzedzaj?cym miesi?c z?o?enia wniosku,
  8. za?wiadczenie lub decyzja z O?rodka Pomocy Spo?ecznej o otrzymywanych ?wiadczeniach (zasi?ek sta?y, zasi?ek okresowy, zasi?ek rodzinny, zasi?ek piel?gnacyjny). Do dochodu nie wliczamy zasi?ków celowych (jednorazowego pieni??nego ?wiadczenia socjalnego, obiadów) wyp?acanych przez O?rodek Pomocy Spo?ecznej,
  9. Decyzja o pobieraniu dodatku mieszkaniowego,

Wniosek (do pobrania w pokoju nr 13, lub stronie internetowej Urz?du Miejskiego w Rad?owie) wraz z za??cznikami nale?y sk?ada? osobi?cie do 15.09.2015 w Urz?dzie Miejskim w Rad?owie (I pi?tro, pokój nr 13), a w przypadku kolegiów nauczycielskich i kolegiów s?u?b spo?ecznych – do 15.10.2015 r.

Za??czniki:

Uchwa?a Nr XXV/240/13 Rady Miejskiej w Rad?owie z dnia 31.01.2013 r.

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego