czwartek, 20 sierpnia 2015 11:09
baseny

Czy pod Tarnowem powstan? baseny geotermalne? W podtarnowskim Rad?owie z?o?a wód geotermalnych s? niemal identyczne jak w s?ynnej Bia?ce Tatrza?skiej. Ich eksploatacj? chc? si? zaj?? Chi?czycy.

Chi?scy inwestorzy odwiedzili miasteczko w ostatnich dniach. Skusi?y ich ?ród?a z gor?c? wod?. Odkryto je jeszcze w latach 60. podczas odwiertów w poszukiwaniu ropy naftowej i gazu. A potem o nich niemal zapomniano. - Z?o?a znajduj? si? na g??boko?ci oko?o pó?tora kilometra - mówi Zbigniew M?czka, burmistrz Rad?owa.

Kilkadziesi?t lat temu odwiert zosta? jedynie oznaczony i zabetonowany. Teraz James Ding, przedstawiciel biznesmenów z Pa?stwa ?rodka mocno interesuje si? rad?ow- skimi skarbami. Chi?czycy chcieliby zbudowa? w ich pobli?u ogromne centrum konferencyjne wraz z basenami. Podobne do tego w Bia?ce.

Realizacja imponuj?cej wizji mo?e jednak kosztowa? nawet 100 mln z?. Przed podj?ciem decyzji o wydaniu takiej fortuny przyszli inwestorzy chc? mie? pe?niejsz? wiedz? na temat ?róde?. Gmina wyda wi?c na dokumentacj? 45 tys. z?otych.

Chi?czycy maj? wróci? do Rad?owa za pó? roku. Wizja drugiej Bia?ki Tatrza?skiej pod Tarnowem za chi?sk? gotówk? teraz rozpala wyobra?ni? urz?dników. Ch?tnych na gor?ce ?ród?a szukaj? od lat.

?ród?o: Gazeta Krakowska