poniedziaÅ‚ek, 13 lipca 2015 09:29

5 – 12 lipca rewizyta m?odzie?y w?gierskiejW pierwszych dniach wakacyjnej przerwy Zespó? Szkolno – Przedszkolny w Woli Rad?owskiej przy wspó?pracy z Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie go?ci? m?odzie? w?giersk? wraz z opiekunami. Rewizyta odby?a si? w ramach festiwalu 13th Future of Europe Children and Youth Meeting, w czasie którego Zespó? ludowy Wolanie móg? zaprezentowa? swoje umiej?tno?ci przed mi?dzynarodow? publiczno?ci?. W ubieg?ym roku w festiwalu bowiem udzia? wzi??o 40 zespo?ów z 21 krajów.  Program rewizyty mia? na celu przybli?enie zagranicznym go?ciom polsk? histori?, kultur? oraz tradycj?. Ka?da z zaplanowanych wycieczek odkrywa? mia?a inne urokliwe zak?tki naszego kraju. W ramach rewizyty odby?a si? wycieczka do Krakowa, Zakopanego, Wieliczki oraz Tarnowa.

Punktem inauguruj?cym wizyt? m?odzie?y w?gierskiej by?o zwiedzanie Miasta i Gminy Rad?ów oraz wycieczka rowerowa ?cie?k? edukacyjn? „Lasy Wierzchos?awickie” b?d?c? pozosta?o?ci? po dawnej puszczy rad?owskiej. Niespodziank? do naszych go?ci przygotowali równie? harcerze przygotowuj?c kominek wraz z podchodami pod opiek? pani Anny Klich. W ostatnim dniu rewizyty w Zespole Szkolno – Przedszkolnym odby? si? rodzinny piknik. Zaproszeni go?cie wraz z goszcz?cymi je rodzinami wspólnie sp?dzali ostatnie chwile przy przygotowanym przez rodziców pocz?stunku, graj?c w siatkówk?, je?d??c bryczk?, jak równie? wykonuj?c z bibu?y oraz krepiny tradycyjne kompozycje kwiatowe pod okiem pani Anety ?urek. Wspólne zabawy, radosne biwakowanie oraz ?piewy zako?czy?y ostatni dzie? naszej wspólnej przygody. Mi?? niespodziank? okaza?o si? równie? otrzymacie oficjalnego zaproszenia na festiwal w przysz?ym roku.

Serdecznie dzi?kujemy wszystkim osobom za pomoc w organizacji oraz przebiegu rewizyty m?odzie?y w?gierskiej w naszym kraju. Agnes Farkas, opiekun grupy w?gierskiej, ocenia pobyt w Polsce jako niezapomniany, wyj?tkowy oraz pe?en ekscytuj?cych wra?e? i niespodzianek. Opiek? nad grup? w czasie wymiany sprawowa?y p. Jadwiga Bie?, p. Aneta ?urek, p. Karolina Kosiarska oraz p. Anna Klich.

Organizatorzy wymiany

5 – 12 lipca rewizyta m?odzie?y w?gierskiej