piÄ…tek, 20 maja 2011 09:19

Tydzien BibliotekMiejsko-gminne obchody ?wi?ta bibliotek, ksi??ki i czytelnictwa

Has?o Tygodnia Bibliotek 2011 to dwuwiersz zach?caj?cy do odwiedzin biblioteki nie tylko w celu wypo?yczenia ksi??ki, ale te? bez sprecyzowanego powodu. Ma sprzyja? wytworzeniu si? mody na bywanie w bibliotece. Rol? bibliotekarzy jest stworzenie optymalnych warunków sprzyjaj?cych wygenerowaniu si? tego typu mody. Has?o nawi?zuje do oczywistego faktu, ?e biblioteki to niezast?piony element naszego rozwoju intelektualnego, kariery zawodowej, sp?dzania wolnego czasu.

Miejsko-gminne obchody Tygodnia Bibliotek mia?y za zadanie zwróci? uwag? szerokiej opinii publicznej wokó? problematyki upowszechniania czytelnictwa, roli bibliotek w ?yciu spo?ecznym i kulturalnym oraz sprzyja popularyzacji ró?norodnych form pracy z czytelnikami oraz ukazanie znaczenia ksi??ki dla kultury i post?pu cywilizacyjnego, rozwoju intelektualnego, zw?aszcza m?odego pokolenia, a tak?e promocj? zawodu bibliotekarza.