wtorek, 23 czerwca 2015 09:12
Sylwia Kozyra - wyró?niona w konkursie

Uczennica Zespo?u Szkó? Ponadgimnazjalnych im. T. Ko?ciuszki w Rad?owie Sylwia Kozyra z kl. III Technikum Handlowego otrzyma?a wyró?nienie w kategorii plastycznej na X Ogólnopolskim Konkursie Norwidowskim, którego fina? odby? si? w II Liceum Ogólnokszta?c?cym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie dnia 12 czerwca 2015 roku.

T? presti?ow? nagrod? Sylwia otrzyma?a za wykonanie dwóch prac plastycznych ilustruj?cych wybrane utwory C.K. Norwida. Pierwszy rysunek nawi?zywa? do wiersza "Marionetki” i zapewni? Sylwii udzia? w finale Konkursu, do którego zosta?o zaproszonych zaledwie 14 uczniów z ca?ego kraju spo?ród prawie 50 uczestników. Drug? prac? plastyczn? nale?a?o wykona? na miejscu, czyli w II LO w Krasnymstawie w ci?gu 3 godzin. Tym razem Sylwia zilustrowa?a wiersz pt. „Do spó?czesnych (Oda)".  Sylwi? do Konkursu przygotowywa?a pani Marzena Lechowicz-Liro, nauczyciel j?zyka polskiego. Laureatce i jej opiekunowi bardzo serdecznie gratulujemy ! Honorowy patronat nad uroczysto?ci? obj?? Lubelski Kurator O?wiaty, a patronat naukowy-O?rodek Bada? nad Twórczo?ci? Cypriana Norwida Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Paw?a II. W konkursowych zmaganiach brali udzia? uczniowie szkó? ponadgimnazjalnych z ró?nych zak?tków Polski: Dubienki, Góry, Hrubieszowa, Koprzywnicy, Legnicy, Lubartowa, Lublina, ?a?cuta, Radomska, Rzeszowa, Strzelna, Rad?owa, ?widnika, Tomaszowa Mazowieckiego, Tyszowiec, Zamo?cia, Z?bkowic ?l?skich i Krasnegostawu.

Fotorelacja z konkursu

Sylwia Kozyra - wyró?niona w konkursie