Europas Mobilno?ci w ZSP w Rad?owie

czwartek, 11 czerwca 2015 06:55

Europas Mobilno?ci w ZSP w Rad?owie

W dniu 01.06.2015 roku w  Naszej Szkole  odby?o si? wr?czenie dokumentów Europass – Mobilno?? pierwszej grupie uczennic, które w roku szkolnym 2014/2015 uczestniczy?y w  praktykach zawodowych w Turyngii w ramach projektu realizowanego z programu Erasmus + ,  sektor :  „Kszta?cenie i szkolenia zawodowe - Akcja 1. Mobilno?? edukacyjna uczniów”. Pani dyrektor Anna Golec podsumowa?a pierwsz? cz??? realizacji projektu.  Przedstawiono prezentacj? dotycz?c? wyjazdu i pobytu 10 uczennic Technikum ?ywienia i Us?ug Gastronomicznych w hotelach cztero- i pi?ciogwiazdkowych.
Uczennice odby?y praktyk? w kuchni i restauracji. W wolnym czasie zwiedza?y okolice, uczestniczy?y w wycieczkach do Drezna i Erfurtu.
W uroczystym wr?czeniu Europassów i Certyfikatów  uczestniczyli: Pan Roman ?ucarz - Starosta Tarnowski, Pan Zbigniew Karci?ski - Wicestarosta Tarnowski, Pan Jacek Hudyma -  Etatowy Cz?onek Zarz?du Powiatu Tarnowskiego, Pan Edmund Ju?ko - Dyrektor Wydzia?u Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie, rodzice uczennic uczestnicz?cych w praktykach, Dyrektorzy  Gimnazjów wraz  z delegacjami uczniów oraz m?odzie? z ZSP w Rad?owie .
Uczennicom zosta? wr?czony  dokument  Europass - Mobilno?? wydany na wniosek Zespo?u Szkó? Ponadgimnazjalnych im. T. Ko?ciuszki w Rad?owie przez Krajowe Centrum Europassu.  Dokument ten s?u?y do potwierdzenia realizacji europejskiej ?cie?ki kszta?cenia, zawiera informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych w innym kraju europejskim; wydany jest w j?zyku polskim i niemieckim. Praktykantki otrzyma?y równie? certyfikaty wydane przez niemieckiego partnera, w których bardzo dobrze zosta?y ocenione ich umiej?tno?ci zawodowe i  j?zykowe.
W roku szkolnym 2015/2016 odb?dzie si? realizacja wyjazdu dla drugiej grupy uczniów Technikum ?ywienia i Us?ug Gastronomicznych. Udzia? w takich praktykach to du?e do?wiadczenie ;  miesi?czny pobyt za granic? uczy stuprocentowej samodzielno?ci, pozwala doskonali? ró?ne umiej?tno?ci, pozna? tradycje, obyczaje innego kraju.
„Do odwa?nych ?wiat nale?y”.