SENIOR Z PASJ?

poniedziaÅ‚ek, 01 czerwca 2015 15:50

Ogólnopolska Sie? Centrów WolontariatuStowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza osoby powy?ej 60 roku ?ycia zamieszkuj?ce na terenie województwa ma?opolskiego do BEZP?ATNEGO udzia?u w projekcie SENIOR Z PASJ? - promocja i rozwój wolontariatu w?ród osób starszych w Ma?opolsce. SENIOR Z PASJ? to kompleksowe przygotowanie do pe?nienia wolontariatu w organizacjach pozarz?dowych, to szansa na prze?amanie barier i obaw zwi?zanych z w?asnymi ograniczeniami, wiekiem, podo?aniem nowym zobowi?zaniom; to nabycie nowych umiej?tno?ci i znajomo?ci; to sposób na aktywnie sp?dzony czas.

Dla uczestników projektu przygotowali?my udzia? w:

LETNIEJ AKADEMII WOLONTARIUSZA 60+

3 dni warsztatów z zakresu wolontariatu:
Wolontariat dla ka?dego;

Skuteczna praca w zespole – jak si? komunikowa??;

Warsztat specjalistyczny - tematyka do wyboru: praca z dzie?mi, praca z trudn? m?odzie??, pomoc osobom niepe?nosprawnym, wolontariat hospicyjny, wolontariusz w kulturze, wolontariat akcyjny, wolontariat na sportowo.

termin zaj??: sierpie?-wrzesie? 2015 r.

zaj?cia w grupach licz?cych oko?o 13 osób warsztaty realizowane w Krakowie lub w Twojej okoli (w przypadku zebrania pe?nej grupy uczestników).

WIZYCIE STUDYJNEJ

3 dni w warszawskich placówkach, które aktywnie i systematycznie wspieraj? wolontariusze - seniorzy

4 spotkania z aktywnymi wolontariuszami - seniorami

termin – I po?owa pa?dziernika 2015 r.

miejsca wizyty: instytucje i organizacje pozarz?dowe anga?uj?ce do wspó?pracy wolontariuszy - seniorów z ró?nych dziedzin ?ycia: sportu, kultury, opieki nad chorymi np.: Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadionem Narodowym, Muzeum Narodowym, Muzeum Historii ?ydów Polskich POLIN, O?rodkiem Pomocy Spo?ecznej Dzielnicy Bia?o??ka m.st. Warszawy, Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Udzia? w projekcie jest BEZP?ATNY!

Zapewniamy:

materia?y dydaktyczne i pocz?stunek podczas warsztatów

zwrot kosztów dojazdu na zaj?cia

wy?ywienie, zakwaterowanie i przejazdy na wizyt? studyjn?

ubezpieczenie NNW

Wi?cej informacji na stronie: http://wolontariat.org.pl/krakow/projekty/senior-z-pasja/

FORMULARZ ZG?OSZENIOWY SENIOR Z PASJ?

Regulamin projektu SENIOR Z PASJ?

REKRUTACJA TRWA DO 10 lipca 2015r.

Do udzia?u w projekcie mo?na zapisa? si?:

wysy?aj?c poczt? tradycyjn? lub dostarczaj?c formularz zg?oszeniowy do Biura projektu: ul. Krasickiego 18/IIp., 30-503 Kraków