Otwarcie przebudowanego odcinka drogi powiatowej nr 1337K w Marcinkowicach

czwartek, 21 maja 2015 08:49

Otwarcie przebudowanego odcinka drogi w Marcinkowicach20 maja br., nast?pi?o otwarcie przebudowanego odcinka drogi powiatowej nr 1337K Wietrzychowice - Biskupice Rad?owskie. Na uroczysto?ci obecni byli: Wicemarsza?ek Województwa Ma?opolskiego Stanis?aw Sorys, Starosta Tarnowski Roman ?ucarz, Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karci?ski, Etatowy Cz?onek Zarz?du Powiatu Tarnowskiego Jacek Hudyma, Cz?onek Zarz?du Powiatu Andrzej S?owik, Radni Powiatu Tarnowskiego Stefan Dzik i Marek Podraza, Zast?pca Burmistrza Rad?owa Wies?aw Armatys oraz Dyrektor Powiatowego Zarz?du Dróg Leszek ??tka, Radny Rady Miejskiej w Rad?owie Janusz Lechowicz, So?tys Marcinkowic Lucyna Wódka oraz So?tys Przybys?awic Eugeniusz Bi?. Po?wi?cenia przebudowanego odcinka drogi dokona? ks. Kazimierz Borczewski, Proboszcz parafii w Wietrzychowicach.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1337K Wietrzychowice - Biskupice Rad?owskie w miejscowo?ciach Marcinkowice i Przybys?awice zosta?a zrealizowana ze ?rodków Unii Europejskiej w ramach Ma?opolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Warto?? ca?kowita zadania to ponad 2 mln 700 tys. z?otych, w tym dofinansowanie unijne wynios?o 85% czyli ponad 2 mln 300 tys. z?otych.

Otwarcie przebudowanego odcinka drogi w Marcinkowicach

W ramach uzyskanej dotacji uda?o si? przebudowa? i zmodernizowa? odcinek o d?ugo?ci czterech kilometrów, wykonano m. in:

- wzmocnienia konstrukcji nawierzchni,

- utwardzenia poboczy,

- budowy i remontu chodników,

- budowy zatoki autobusowej,

- wykonania barier ochronnych i oznakowania poziomego.

Otwarcie przebudowanego odcinka drogi w Marcinkowicach

Jak podsumowa? Stanis?aw Sorys, Powiat Tarnowski wykorzysta? 135% ?rodków wojewódzkich, przeznaczonych przez samorz?d wojewódzki na rozbudow? dróg lokalnych. Wykonawc? inwestycji by?o Przedsi?biorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Nowego S?cza.