W Starostwie ju? po raz szesnasty b?dzie mo?na odda? krew dla potrzebuj?cych

czwartek, 21 maja 2015 07:08
Powiat

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzy?a przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie informuje, i? 28 maja 2015 roku (czwartek) w godz. od 8:00 do 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie, ul. Narutowicza 38, odb?dzie si? XVI akcja honorowego krwiodawstwa. Podczas akcji b?dzie równie? mo?liwo?? zostania dawc? szpiku kostnego.

Rejestracja jest przewidziana w godzinach od 8.00 do 11.00.

Oddaj?c krew pomagamy osobom potrzebuj?cym, które przechodz? niejednokrotnie ci??kie operacje w wyniku wypadku lub choroby. Dajmy przyk?ad solidarno?ci i ofiarno?ci.

Równocze?nie informujemy o mo?liwo?ci zostania w tym dniu dawc? szpiku kostnego. Bowiem podczas akcji b?dzie mo?na zarejestrowa? si? jako potencjalny dawca szpiku do bazy Fundacji DKMS.

PAMI?TAJ! Ka?dy potencjalny dawca mo?e by? zarejestrowany tylko w jednej bazie. Je?eli jeste? ju? zarejestrowany, prosimy nie rejestruj si? ponownie.

- Zapraszam do oddania krwi osoby zdrowe w wieku od 18 do 65 lat oraz do rejestrowania si? jako potencjalny dawca szpiku osoby w wieku od 18 do 55 lat - zach?ca Jacek Hudyma, Etatowy Cz?onek Zarz?du Powiatu Tarnowskiego, który pe?ni funkcj? Prezesa Klubu.

W dniu poprzedzaj?cym oddanie krwi nie nale?y spo?ywa? alkoholu oraz t?ustych posi?ków.

Prosimy o zabranie ze sob? dowodu osobistego.

Honorowemu dawcy krwi  przys?uguje:
- zwolnienie od pracy w dniu oddania krwi,
- zwrot utraconego zarobku,
- posi?ek regeneracyjny,
- prawo do bezp?atnego badania grupy krwi.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY wszystkich ch?tnych do wzi?cia udzia?u.