Pobiegnij w Odlotowej Pi?tce!

Å›roda, 20 maja 2015 11:08

W niedziel? 31 maja o godz. 15 rozpocznie si? bieg na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego przy al. Jana Paw?a II 32 w Krakowie. W?ród samolotów i po pasie startowym, na nawierzchni z betonu, ziemi i trawy uczestnicy pokonaj? pi?ciokilometrowy dystans.

W Biegu mog? startowa? zawodnicy zrzeszeni i niezrzeszeni, posiadaj?cy aktualne badania lekarskie lub sk?adaj?cy pisemne o?wiadczenie o stanie zdrowia, pozwalaj?cym na udzia?. Uczestnicy poni?ej 18. roku ?ycia musz? posiada? pisemn? zgod? prawnego opiekuna. Bieg zostanie przeprowadzony w formule open. Nie ma op?aty startowej. Organizator nie ubezpiecza uczestników od nast?pstw nieszcz??liwych wypadków. Wskazanym jest posiadanie wspomnianego ubezpieczenia we w?asnym zakresie.

Dla najlepszych 150 osób przewidziano nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów imprezy. Podczas Biegu zawodnicy musz? posiada? numery startowe, przypi?te do koszulki z przodu, centralnie na klatce piersiowej. Impreza zostanie rozegrana bez wzgl?du na warunki atmosferyczne.

Do dnia 30 maja 2015 roku mo?na si? zapisa? poprzez formularz zg?oszeniowy zamieszczony na stronie AZS AWF Kraków Masters: www.masters.azs-awf.pl oraz w dniu Biegu w biurze zawodów, czynnym w godz. 12-15. Klasyfikacja obejmuje trzy kategorie wiekowe kobiet i m??czyzn: do 20 lat „Samolociki”, 20-40 lat „Dreamlinery”, powy?ej 40 lat „Eksponaty”.

Organizatorzy Klub Sportowy AZS AWF Kraków, sekcja amatorów Masters przy klubie AZS AWF Kraków, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Partnerzy: Województwo Ma?opolskie (Bieg zosta? dofinansowany w ramach otwartego konkursu ofert na zadania z zakresu kultury fizycznej), Inter Sport SA.

Czy wiesz, ?e…

Muzeum Lotnictwa Polskiego funkcjonuje na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czy?yny, jednego z najstarszych lotnisk wojskowych na ?wiecie. Powsta?o w 1912 roku w zwi?zku z rozwojem lotnictwa Austro-W?gier, a pi?? lat pó?niej sta?o si? cz??ci? pierwszej w Europie regularnej pocztowej linii lotniczej Wiede?-Kijów-Odessa.

W 2010 roku otworzono nowy trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 4000 metrów kw. z lotu ptaka przypominaj?cy ?mig?o. Ka?de jego skrzyd?o pe?ni inn? funkcj?. Do ekspozycji obiektów muzealnych przeznaczone s? dwa z nich. W trzeciej cz??ci zlokalizowano m.in. bibliotek?, biura, sale kinow? i konferencyjn?. Inwestycja zosta?a sfinansowana ze ?rodków samorz?du województwa ma?opolskiego i unijnych. Ca?kowity koszt wyniós? 45,8 mln z?.