Otwarcie sali widowiskowo-sportowej w Szkole Podstawowej w Niwce

poniedziaÅ‚ek, 18 maja 2015 12:40

Otwarcie sali widowiskowo-sportowej w Szkole Podstawowej w Niwce,,W ?yciu wa?ny jest nie triumf, lecz walka. Rzecz? istotn? jest nie zwyci??a?, lecz umie? toczy? zwyci?ski bój”

Pierre de Coubertin

30 kwietnia 2015 r. spe?ni?o si? marzenie wielu pokole? uczniów i nauczycieli Szko?y Podstawowej w Niwce. W?a?nie tego dnia, w obecno?ci kilkudziesi?ciu zaproszonych go?ci, w tym Pana Burmistrza Zbigniewa M?czki, odby?o si? symboliczne przeci?cie wst?gi, inauguruj?ce dzia?alno?? sali widowiskowo-sportowej w Szkole Podstawowej w Niwce. Przyby?ych go?ci powita?a Dyrektor szko?y pani Urszula Jackowska, która otwieraj?c uroczysto??, podkre?li?a historyczny wymiar tego wydarzenia. W swym wyst?pieniu przypomnia?a histori? rozbudowy szko?y na przestrzeni lat, a tak?e stwierdzi?a, ?e dzie? 30 kwietnia 2015 roku jest zako?czeniem kolejnego rozdzia?u historii szko?y w Niwce, kiedy to wszyscy uczniowie mog? nareszcie cieszy? si? pi?kn?, funkcjonaln? sal?, która  na pewno stanie si? wspania?? wizytówk? placówki na d?ugie lata. W swym wyst?pieniu zwróci?a si? równie? do uczniów, ?ycz?c by czuli si? prawdziwymi gospodarzami nowego obiektu sportowego i poprzez uprawianie sportu uczyli si? wytrwa?o?ci, systematyczno?ci, tolerancji, wspó?pracy w grupie i uczciwych zasad sportowej rywalizacji. Podkre?li?a równie?, ?e marzenia o nowej sali spe?ni?y si? dzi?ki zaanga?owaniu wielu ludzi na czele z  Panem  Burmistrzem Zbigniewem M?czk?, jego zast?pc? panem Wies?awem Armatysem oraz wszystkimi radnymi, którzy poparli t? ide? i stanowili decyzyjn? si?? na rzecz nowego obiektu.

Nast?pnie g?os zabrali zaproszeni go?cie, którzy  w swoich wyst?pieniach gratulowali powstania tak nowoczesnego obiektu, podkre?laj?c jednocze?nie, ?e daje on m?odzie?y, kadrze dydaktycznej i ?rodowisku lokalnemu wiele nowych mo?liwo?ci. Po wyst?pieniu go?ci przyszed? czas na kulminacyjny punkt uroczysto?ci. By?o nim symboliczne przeci?cie wst?gi. Do dokonania tego aktu pani dyrektor zaprosi?a w?odarzy gminy Rad?ów, pani? Dorot? Buchacz, pani? Wiolett? ?mud?-prezes stowarzyszenia ,,Niwka dzieciom”, pana Krzysztofa Pad?o- przedstawiciela zarz?du Klubu Sportowego Niwka, a tak?e przedstawicieli spo?eczno?ci uczniowskiej. Szczególnie donios?ym momentem by?o po?wi?cenie sali gimnastycznej. Ceremonii tej dokona? ks. Proboszcz Janusz Maziarka. W ko?cu nadesz?a chwila, której z niecierpliwo?ci? wyczekiwali najm?odsi bohaterowie uroczysto?ci - uczniowie oraz przedszkolaki czyli cz??? artystyczna. Wszyscy uczniowie pokazali, jak bardzo radosny jest dla nich fakt otwarcia nowego, sportowego obiektu, w którym b?d? mieli mo?liwo?? rozwijania sportowych pasji. Wyrazem tego by?o pe?ne dynamiki i humoru przedstawienie pt. ,,Historia sportu na Niwce na przestrzeni epok”. Zwie?czeniem cz??ci artystycznej by? pe?en brawury wyst?p ch?opców, którzy wykonali niezwykle widowiskowy taniec z elementami baletu. Arty?ci zebrali gromkie brawa za odwag? i wspania?e akrobacje. Fina?em cz??ci artystycznej by? pokaz taneczny, w którym z powodzeniem zaprezentowa?y si? dzieci przedszkolne. Zebrani go?cie mogli równie? wpisa? si? do ksi?gi pami?tkowej oraz obejrze? prezentacj? multimedialn? z etapów budowy kompleksu sportowego. Uroczysto?? zako?czy?a si? pocz?stunkiem i towarzyskim meczem pi?ki siatkowej.

Nie cz?sto zdarza si? organizowa?  uroczysto?? na tak? skal? – jest to nie lada wysi?ek organizacyjny. W zwi?zku z tym Dyrekcja Zespo?u Szko?y Podstawowej i Przedszkola w Niwce pragnie serdecznie podzi?kowa? wszystkim go?ciom, ?e swoj? obecno?ci raczyli u?wietni? tak wa?ny moment dla szko?y jakim jest otwarcie sali gimnastycznej. S?owa podzi?kowania kieruje równie? wobec ca?ej spo?eczno?ci szkolnej- rodziców, nauczycieli a zw?aszcza uczniów, za ich wielki trud i pe?ne zaanga?owanie w przebieg uroczysto?ci.

Zespó? Szko?y Podstawowej i Przedszkola w Niwce

Fotorelacja z otwarcia sali