Pierwszy dzwonek

Å›roda, 29 kwietnia 2015 09:47

Mieszka?cy  Gminy Rad?ów!

Trwa nabór do projektu „Pierwszy dzwonek” dla uczniów z rodzin wielodzietnych 3+ na rok szkolny 2015 / 2016

Wsparcie finansowe dla rodzin wielodzietnych z trójk?  i wi?cej dzieci na dofinansowanie zakupu artyku?ów edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych, w szczególno?ci podr?czników wymaganych wed?ug programu szko?y podstawowej, gimnazjum lub szko?y ponadgimnazjalnej. w których dochód nie mo?e przekracza? 150% kryterium dochodowego na osob? w rodzinie ustalanego zgodnie z przepisami ustawy o pomocy spo?ecznej ( 684,00 z? na osob? w rodzinie)  art. 8 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy spo?ecznej (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r., poz. 163 ze zm.)

Województwo Ma?opolskie realizuje projekt "Pierwszy dzwonek" polegaj?cy na przyznaniu dotacji dla gmin na udzielenie wsparcia dla uczniów z rodzin wielodzietnych 3+ z województwa ma?opolskiego w zakresie zwi?kszania szans edukacyjnych.

Wsparcie finansowe przeznaczone jest dla uczniów z rodzin wielodzietnych 3+, ucz?cych si? w szkole podstawowej, gimnazjum lub szkole ponadgimnazjalnej, spe?niaj?cych kryterium dochodowe okre?lone w ustawie o pomocy spo?ecznej.

Rodzina wielodzietna 3+ to rodzina sk?adaj?ca si? z rodziców lub rodzica /opiekunów lub opiekuna prawnego oraz 3 lub wi?cej dzieci  (przy czym przynajmniej  jedno z dzieci jest uczniem)  i której wszyscy cz?onkowie  maj?cy status ucznia zamieszkuj? na obszarze województwa ma?opolskiego.

dziecko – nale?y przez to rozumie? maj?ce miejsce zamieszkania na terenie gminy:

a)     dziecko do 18 roku ?ycia,

b)     pozostaj?ce na utrzymaniu rodziców lub rodzica/opiekunów lub opiekuna prawnego dziecko do 24 roku ?ycia, ucz?ce si? lub studiuj?ce (w trybie studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych), lub

c)     pozostaj?ce na utrzymaniu rodziców lub rodzica/opiekunów lub opiekuna prawnego dziecko do 25 roku ?ycia, legitymuj?ce si? orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepe?nosprawno?ci,

ucze? – nale?y przez to rozumie? dziecko ucz?szczaj?ce do szko?y podstawowej (pocz?wszy od klasy pierwszej), gimnazjum, szko?y ponadgimnazjalnej, szko?y okre?lonej w aktach wykonawczych wydanych na podstawie art. 9 ust. 3 i 5 ustawy o systemie o?wiaty lub szko?y/o?rodka umo?liwiaj?cego dzieciom i m?odzie?y niepe?nosprawnej realizacj? obowi?zku szkolnego i obowi?zku nauki,

Wsparcie udzielane b?dzie jednorazowo w minimalnej kwocie 150 z?. Dla jednego ucznia wsparcie mo?e  zosta? przyznane tylko jeden raz.

Osoby zainteresowane prosimy o zg?aszanie si? do Gminnego O?rodka Pomocy Spo?ecznej w Rad?owie  po odbiór deklaracji.

PROCEDURA SK?ADANIA DEKLARACJI PRZEZ MIESZA?CÓW GMINY RAD?ÓW

1. Niezale?nie od liczby uczniów z danej rodziny wielodzietnej 3+, rodzic/opiekun prawny sk?ada jedn? deklaracj?.
  2. Pe?noletni ucze? sk?ada deklaracj? samodzielnie.
  3. MIEJSCE SK?ADANIA DEKLARACJI: Miejsko Gminny O?rodek Pomocy Spo?ecznej w Rad?owie
  4. TERMIN SK?ADANIA DEKLARACJI: DO 15 MAJA  2015 R.

ZA??CZNIKI

Kontakt w przypadku pyta?: tel. 14 6782 003