Profesor Franciszek Ziejka w rodzinnym Rad?owie

poniedziaÅ‚ek, 27 kwietnia 2015 17:25

Profesor Franciszek Ziejka w rodzinnym Rad?owieW siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rad?owie odby?o si? d?ugo oczekiwane spotkanie z wybitnym rad?owianinem – profesorem Franciszkiem Ziejk?. Wiod?cym tematem spotkania by?y wspomnienia profesora z osobistych kontaktów z Ojcem ?wi?tym Janem Paw?em II na przestrzeni lat: 1983 – 2005 r. Spotkanie by?o te? okazj? do promocji dwóch ksi??ek –  publikacji prof. Franciszka Ziejki „Jan Pawe? II i polski ?wiat akademicki", wydanej przez Wydawnictwo Universitas oraz „Przes?anie Jana Paw?a II na XXI wiek" pod redakcj? Marko Jacova, Franciszka Ziejki i ks. W?adys?awa Zuziaka, wydanej przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Papieskiego Jana Paw?a II w Krakowie. Obydwie pozycje mo?na by?o kupi? podczas spotkania. Du?ej rangi wydarzenie kulturalne by?o te? okazj? do  wyró?nie? niezwyk?ych czytelników rad?owskiej biblioteki. Okoliczno?ciowym adresem i upominkami wyró?niono: pani? Renat? Kucharsk? oraz uczennice: Aleksandr? Kowal i Natali? Rojek. Spotkaniu towarzyszy?a wystawa sztuki orgiami uczniów Szko?y Podstawowej w Rad?owie, przygotowana pod kierunkiem nauczycielki Teresy Pad?o, a o subteln? opraw? muzyczn? spotkania zadbali nauczyciele wraz z uczniami Zespo?u Szkó? Muzycznych w Tarnowie.

Burmistrz podzi?kowa? profesorowi F. Ziejce za spotkanie oraz wsparcie planowanego otwarcia szko?y muzycznej w naszym mie?cie. Poinformowa? te? zebranych o planach budowy w miejscu bo?nicy, sali widowiskowej i kr?gielni.

Organizatorzy spotkania przekazuj? podzi?kowanie Konradowi Rudzi?skiemu – kier. Obs?ugi Szkó? i Przedszkoli Gminy Rad?ów za wspó?organizacj? spotkania, a pani Marii Mago?, w?a?cicielce kwiaciarni „Magnolia”, za pi?kn? kompozycj? kwiatów na przyjazd naszego rodaka. W spotkaniu wzi??a udzia? tak?e rodzina pana profesora Franciszka Ziejki.

Fotorelacja ze spotkania - Zbigniew Marcinkowski