Drogi znakiem krzy?a kre?lone

piÄ…tek, 03 kwietnia 2015 11:09

Drogi znakiem krzy?a kre?loneW dniu 29 marca w Niedziel? Palmow? odby?a si? w naszej szkole premiera spektaklu teatralnego pod tytu?em „Drogi znakiem krzy?a kre?lone”. Natchnieniem do napisania scenariusza by?y s?owa Józefa Birkenmajer:

„Krzy?owa w ?wiecie ka?da jest droga i znakiem krzy?a si? kre?li,
ka?da nas wzywa — przyk?adem Boga — by?my krzy? po niej swój nie?li”.

Wyra?amy wdzi?czno?? wszystkim osobom, które przyby?y w mury naszej szko?y, aby wspólnie prze?y? Mek? Pana Jezusa, wspólnie prze?y? upadki naszego Zbawiciela, do których ka?dy z nas si? przyczyni?. My?l?, ?e spektakl da? nam mo?liwo?? refleksji nad w?asnym ?yciem, pozwoli? zobaczy? jakie b??dy najcz??ciej pope?niamy w kontaktach z naszymi bliskimi, jak bardzo czasem rani? decyzje, które podejmujemy. Pokaza? jak cz?sto upadamy, pod wp?ywem pokus jakie czekaj? na nas na ka?dym kroku. Kieruj?c si? przyk?adem Karoliny, która zawierzy?a swoje ?ycie Bogu, my sami powinni?my mie? siln? wiar? w Bo?? opatrzno??. Pami?tajmy, ?e ka?dy upadek, ka?dy ?yciowy krzy?yk mo?emy ud?wign?? powierzaj?c swoje cierpienie i trudy panu Bogu, który pragnie dobra swoich dzieci.
Dzi?kuj? wszystkim osobom zaanga?owanym w przygotowanie przedstawienia, a w szczególno?ci pani Annie B?k – scenarzystce i re?yserowi, za pi?kn? rekolekcyjn? nauk?. Dzi?kuj? aktorom: Uczniom i Nauczycielom, jak równie? absolwentom naszej szko?y: Panu Tadeuszowi Kowalowi, Maciejowi Kowalowi, panu Grzegorzowi Gawe?kowi i Jakubowi Gawe?kowi za w??czenie si? w to pi?kne dzie?o. Dzi?kuj? równie? pani Annie Klich i innym nauczycielom oraz uczennicy Kindze Nasiadka, którzy przygotowali pi?kn? sceneri? pomagaj?c? prze?y? nam tragedi? lasu wa?rudzkiego, losy rozbitej rodziny oraz oficerów, którzy zgin?li w Katyniu oraz ukrzy?owanie Chrystusa.
Dzi?kuj? GCKiCZ w Rad?owie za wypo?yczenie nag?o?nienia, Ochotniczej Stra?y Po?arnej w Woli Rad?owskiej za wypo?yczenie he?mów, toporków oraz krzese? na przedstawienie. Dzi?kuje moim pracownikom obs?ugi.
Dodajmy, ?e w 31 marca we wtorek go?cili?my pana Burmistrza Zbigniewa M?czk?, kierownika ZOSiP w Rad?owie Konrada Rudzi?skiego oraz pracowników i uczestników terapii zaj?ciowej w ?rodowiskowym Domu Samopomocy w Siedlcu, którzy mieli mo?liwo?? obejrzenia sztuki teatralnej „Drogi znakiem krzy?a kre?lone”. Dzi?kujemy wszystkim za przybycie.
Po spektaklu m?odzie? gimnazjalna przygotowa?a w ramach projektu „M?ody Asy?” degustacj? Potraw Wielkanocnych dla zaproszonych go?ci i uczniów. Gratuluj? wszystkim uczniom pysznych potraw, w?ród których nie zabrak?o babek wielkanocnych, mazurków, karpatek, jak i faszerowanych jajek.
Jeszcze raz dzi?kuje mieszka?com gminy za przybycie oraz za docenienie naszej pracy.

Jadwiga Bie? - dyrektor

Fotogaleria ze spektaklu