piÄ…tek, 03 kwietnia 2015 11:03

Ogromny sukces MGAS w Rad?owie w turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.W dniu 30.03.2015 r. m?odzi ch?opcy, trenuj?cy na co dzie? pod okiem trenera Marka Kowalika w Miejsko Gminnej Akademii Pi?karskiej, udali si? na fina?y wojewódzkie turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Niestety pogoda nie uraczy?a m?odych ch?opców poniewa? warunki pogodowe nie pozwoli?y rozgrywa? spotka? na wi?kszo?ci boisk wi?c pierwsze swoje spotkanie w grupie ch?opcy zacz?li do?? pó?no z dru?yn? ABC Bochnia na dosy? kiepskim i mokrym boisku trawiastym.

Niestety, w pierwszej po?owie  bramk? strzeli? Miko?aj Szewczyk, w drugiej po?owie po rzucie karnym i rzucie wolnym, dru?yna z Bochni wysz?a na prowadzenie, które utrzyma?a do ko?ca pomimo niezliczonych okazji strzeleckich stworzonych przez nasza dru?yn?, nie uda?o si? przynajmniej zremisowa? tego meczu. Chc?cy awansowa? do ?wier?fina?ów ch?opcy musieli wygra? du?? ilo?ci? bramek z zespo?em SP Ro?nów i po przeniesieniu zawodów na sztuczn? nawierzchnie pod balonem ch?opcy spisali si? bardzo dobrze. Po 2 bramkach Paw?a Jonaka i 5 Huberta Jasiaka pokonali przeciwników a? 7 do 0. W ?wier?finale czekali ju? na nas m?odzi ch?opcy z Akademii Pi?karskiej z Nowego S?cza i po 2 bramkach Paw?a Jonaka i jednej Huberta Jasiaka wygrali to spotkanie 3:0. W pó?finale ponownie spotkali?my dru?yn? ABC Bochnia i tu ch?opcy zrewan?owa? si? za pora?k? w grupie zaprezentowali si? o wiele lepiej. Po hat-tricku strzelonym przez Paw?a Jonaka wygrali ten mecz 3:0. W wielkim finale dru?yna z Libi??a postawi?a ci??kie warunki i pomimo ?e to nasza dru?yna dominowa?a ca?y czas w tym spotkaniu, pierwsz? bramk? strzelili ch?opcy z Górnika Libi??. Pomimo straconej bramki nasza dru?yna ruszy?a jeszcze mocniej na ch?opców z Libi??a. Po strzale z rzutu wolnego Huberta Jasiaka uzyskali wynik remisowy i chc?cy unikn?? rzutów karnych w ostatniej minucie spotkania, po indywidualnej akcji, zwyci?ska bramk? strzela Hubert Jasiak. Historyczne zwyci?stwa w XV edycji turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-8 zdobywaj? nasi ch?opcy. Sk?adamy gratulacje dla ch?opców, którzy wzi?li udzia? w ca?ej edycji tego turnieju czyli: Pawe? Jonak, Karol Patu?a, Miko?aj Sygnarowicz, Miko?aj Szewczyk, Szymon Habry?o, Szymon Gajczewski, Patryk Lig?za, Wiktor Hanek, Hubert Jasiak, Szymon Wi?cek oraz kapitan zespo?u Tomasz Liro, za? najlepszym bramkarzem tego Turnieju okaza? si? Szymon Gajczewski na codzie? ucze? ZSP w Woli Rad?owskiej. Dzi?kujemy tez rodzicom za wk?ad w?o?ony w rozwój dzieci bo pilnowa? by uczestniczy?y w zaj?ciach 3 razy w tygodniu to nie lada sztuka, trenerowi Markowi Kowalikowi za prac? jaka wykonuje ci?gle wychowuj?c kolejne m?ode pokolenie naszych dzieci w Gminie  oraz Panu Burmistrzowi, bo bez jego patronatu i pomocy wielu rzeczy nie uda?o by zrobi?.
Marek Kowalik

Fotogaleria z turnieju