Å›roda, 25 marca 2015 13:41
WOLANIEZespó? Ludowy WOLANIE otrzyma? WYRÓ?NIENIE w VII Podkarpackim Przegl?dzie Dzieci?cy i M?odzie?owych Zespo?ów Tanecznych „ZLOTY GRYF” 2015 w D?bicy, w kategorii wiekowej 13-18 lat. Zespó? zaprezentowa? ta?ce narodowe: poloneza, krakowiaka oraz kujawiaka z oberkiem. Tancerzom przygrywa?a kapela któr? od zaledwie miesi?ca przygotowuje p. Grzegorz Gawe?ek. Swoimi umiej?tno?ciami zaskarbili sobie uznanie oceniaj?cych i muzyków z innych zespo?ów.
Uczestnicy Przegl?du zostali poddani surowej a zarazem fachowej ocenie 3-osobowego jury w sk?adzie: Jadwiga Madej-Bar (dr nauk humanistycznych, nauczyciel, instruktor-choreograf, tancerka w Zespole Pie?ni i Ta?ca „Resovia Saltans”), Pawe? Paluch (absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, specjalno?? – akordeon, laureat nagród w konkursach krajowych i mi?dzynarodowych), Romuald Kalinowski (kierownik Mi?dzywydzia?owego Studium Kulturalno-O?wiatowego Uniwersytetu Rzeszowskiego, ekspert Polskiej Sekcji CIOFF, s?dzia turniejów ta?ców polskich w formie towarzyskiej). Komisja oceni?a opracowania choreograficzne, dobór repertuaru, muzyk?, kostiumy, poziom prezentacji i ogólne wra?enia artystyczne. Jury orzek?o zgodnie i? poziom prezentowanych programów w tym roku by? bardzo wysoki. Przegl?d sta? si? ?ród?em do?wiadcze? dla ich uczestników i by? wielkim wyzwaniem dla Zespo?u Ludowego WOLANIE. Wykonawcy zata?czyli na profesjonalnej scenie o wymiarach 16 na 8 metrów, w pe?nym scenicznym o?wietleniu a to dla naszych WOLAN by?o kolejnym nowym, a zarazem cennym do?wiadczeniem.

Zespó? Ludowy WOLANIE to grupa m?odych osób które ta?cem i ?piewem kultywuj? polsk? tradycj? ludow?. Obecnie WOLANIE przygotowuj? si? do VIII Ma?opolskiego Przegl?du Zespo?ów Folklorystycznych SMOK 2015 w Krakowie w kwietniu br.

Fotorelacja z przegl?du