wtorek, 24 marca 2015 09:08

Indyjskie popo?udnie z dr M. Michel w Placówce Wsparcia Dziennego Akcja pomocy rówie?nikom w Indiach dobieg?a ko?ca. Z pomoc? naszych wyj?tkowo empatycznych wychowanków  uda?o si? zebra? mnóstwo przyborów szkolnych, które pow?druj? do Indii. Jej zwie?czeniem by?o spotkanie w indyjskim stylu z inicjatork? akcji dr Ma?gorzat? Michel- adiunktem Uniwersytetu Jagiello?skiego w Krakowie, cz?onkini? Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, Zespo?u Pedagogiki Resocjalizacyjnej Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, Ludowego Towarzystwa Naukowo- Kulturalnego oraz za?o?ycielk? Akademii Profilaktyki i Edukacji Aperti.

By?y wspomnienia z podró?y do Indii, pi?kne zdj?cia, prawdziwe sari w wersji od?wi?tnej oraz codziennej, indyjskie s?odkie kulki, halawa i sesja jogi ?miechu. Akcja, w któr? mieli?my przyjemno?? si? zaanga?owa? to nie tylko atrakcyjna  forma edukacji mi?dzykulturowej i ?wietna zabawa. To tak?e lub przede wszystkim lekcja emaptii, altruizmu i solidarno?ci z rówie?nikami z najdalszych zak?tków ?wiata. To profilaktyka w najpi?kniejszej z mo?liwych postaci. Krzewienie w?ród dzieci i m?odzie?y gotowo?ci do dzia?a? spo?ecznych to jak wida? lepsze czynniki chroni?ce ni? pogadanki o konsekwencjach prawnych zachowa? ryzykownych. Zaanga?owanie naszych wychowanków i ich ciekawo?? ?wiata najlepiej potwierdzaj? t? tez?.

Pragniemy raz jeszcze serdecznie podzi?kowa? dr Ma?gorzacie Michel za wspania?? inicjatyw?, zaanga?owanie i cudowne popo?udnie!

Fotogaleria PWD w Rad?owie

Kierownik PWD