Klubowicze o fabryce czekolady

czwartek, 12 marca 2015 12:05
CharliePodczas kolejnego spotkania z cz?onkami Miejskiego Klubu M?odych Pasjonatów Ksi??ki, w rad?owskiej bibliotece dyskutowano o dziele Roalda Dahla „Charlie i Fabryka Czekolady”. Nie bez powodu wybrano t? ksi??k?. Dzie?o oprócz bogatej tre?ci niesie ze sob? równie? przes?anie zarówno dla dzieci jak i dla doros?ych osób: mi?o?? jest w ?yciu cz?owieka najwa?niejsza i to dzi?ki niej, tak jak w rodzinie Bucketów, mo?na przetrwa? najtrudniejsze czasy. Ludzie skromni s? warto?ciowymi i szlachetnymi osobami. Klimat jaki panowa? w rodzinie Bucketów sprawi?, ?e Charlie by? dobrym ch?opcem.

Klubowicze w swobodnej dyskusji wykazali si? du?? aktywno?ci? i znajomo?ci? lektury. Podró?uj?c po kartach ksi??ki dostrzegli równie? przes?anie, ?e nie warto si? wywy?sza? i uwa?a? si? za lepszego od innych. Cz?sto bowiem w ?yciu bywa tak, ?e to osobom ubogim i skromnym udaje si? spe?ni? swoje ?yciowe marzenia. Na zako?czenie spotkania na klubowiczów czeka?a s?odka niespodzianka, równie? zaskakuj?ca jak smako?yki z najlepszej na ?wiecie fabryki czekolady Willie’go Wonki.

Fotogaleria ze spotkania - Zbigniew Marcinkowski