Turniej z arcymistrzem

wtorek, 24 lutego 2015 13:16

Józef Pochro?Dom Kultury w Biskupicach Rad?owskich zaprasza na II Turniej Bryd?a Sportowego Parami im. biskupianina, arcymistrza Józefa Pochronia. Tegoroczny turniej odb?dzie si? 7 marca (sobota) 2015 r. o godz. 17.00, a u?wietni go sam arcymistrz Józef Pochro?, który zagra w parze z burmistrzem Rad?owa Zbigniewem M?czk?.

W spotkaniu mo?e wzi?? udzia? ka?dy zainteresowany osob? arcymistrza J. Pochronia oraz bryd?em sportowym.  Spotkanie w Biskupicach Rad?owskich poprzedza V ju? Rad?owski Turniej im. Czes?awa Kuklewicza. Inicjatorem turnieju w Biskupicach jest Józef Pochro? z Gda?ska, pochodz?cy z Biskupic Rad?owskich wielokrotny mistrz Polski, mistrz Europy, wicemistrz ?wiata w bryd?u sportowym oraz burmistrz Rad?owa Zbigniew M?czka. Na biskupickim turnieju go?cinnie zagraj?: rad?owianin z D?bicy, mistrz krajowy Tadeusz Urbanek oraz pochodz?cy z Biskupic Rad?owskich B?a?ej i Wojtek Krawczykowie. Fundatorami pucharów tegorocznego turnieju s? radne Rady Miejskiej w Rad?owie: El?bieta Wi?niewska-Wo?nicza i  Barbara Marcinkowska oraz so?tys Kazimierz Sarnecki

***

Józef Pochro? urodzi? si? w Biskupicach Rad?owskich, tu ucz?szcza? do szko?y podstawowej, nauk? kontynuowa? w Gimnazjum Ogólnokszta?c?cym w Rad?owie. Uko?czy? Politechnik? Wroc?awsk?, obecnie mieszka w Gda?sku. Uczestniczy? w wielu otwartych turniejach mi?dzynarodowych, w niemal wszystkich krajach Europy, wielokrotnie osi?gaj?c bardzo dobre wyniki. J. Pochro? posiada najwy?szy w bryd?u sportowym tytu? arcymistrza mi?dzynarodowego. Zawsze podkre?la, ?e bryd? to nie „karciarstwo”, ale dyscyplina sportowa, która znakomicie rozwija umys? i jego sprawno??.

Turniej z arcymistrzem