Otwarto odnowiony i przebudowany Dom Ludowy w ??ce Siedleckiej

poniedziaÅ‚ek, 16 lutego 2015 12:16

??ka SiedleckaRemont i przebudowa Domu Ludowego w ??ce Siedleckiej to jedna z wi?kszych inwestycji gminnych, która znalaz?a ju? swój fina?. 15 lutego br. nast?pi?o uroczyste otwarcie tego pi?knego obiektu. Na t? uroczysto?? przybyli licznie mieszka?cy ??ki Siedleckiej, zaproszeni go?cie oraz w?adze samorz?dowe Miasta i Gminy Rad?ów. Przeci?cia wst?gi dokonali: Zbigniew M?czka Burmistrz Rad?owa, Jan Kordela Radny Rady Miejskiej w Rad?owie oraz Gra?yna Chmiel So?tys wsi ??ka Siedlecka. W uroczysto?ci uczestniczy? równie? ksi?dz Mariusz Katarzy?ski, który dokona? po?wi?cenia obiektu. Po oficjalnym otwarciu budynku zaproszeni go?cie wyg?osili okoliczno?ciowe przemówienia oraz obejrzeli prezentacj? z realizacji wykonanej inwestycji i podsumowania kadencji samorz?du 2010 – 2014 r. Burmistrz w swoim przemówieniu wspomnia?, - ... ?e dziedzictwo kulturowe jest bogactwem ka?dego regionu. Nasza gmina w szczególno?ci mo?e poszczyci? si? ró?norodno?ci? na rynku us?ug turystycznych, religijnych i kulturowych co daje nam wyra?n? przewag? konkurencyjn? nad s?siaduj?cymi gminami, staje si? równie? istotnym elementem w strategii promocyjnej naszego regionu. Troska o dziedzictwo kulturowe nie mo?e by? realizowana wy??cznie w ramach pracy samorz?du. Dba?o?? o to musi objawia? si? w szczególno?ci odpowiedni? postaw?, zaanga?owaniem ka?dego mieszka?ca gminy, a w tym konkretnym przypadku Was obywateli ??ki Siedleckiej. Dlatego apeluj? o utworzenie Stowarzyszenia, które przej??oby opiek? nad otwart? dzisiaj Izb? Regionaln? im. F. Gawe?ka.

Wspomniana inwestycja zosta?a zrealizowana w ramach zadania: „Zmiana sposobu u?ytkowania i przebudowy istniej?cego budynku Domu Wiejskiego na Centrum Kulturalne Wsi  im. F. Gawe?ka  wraz zagospodarowaniem  terenu i niezb?dn? infrastruktur? techniczn? na cz??ci dzia?ki nr 165/3 w m. ??ka Siedlecka.”

Inwestor: GMINA RAD?ÓW, 33-130 Rad?ów ul. Kolejowa 7

Autor projektu: AKKA pracownia architektoniczna, 31-153 Kraków ul. Szlak 55

Wykonawca robót budowlanych: Firma budowlana „ULTRA” ?ukasz Kural, Wola D?bi?ska 105, 32-852 D?bno

Warto?? robót budowlanych:  326 649,72  z? (brutto)

W tym dofinansowanie w wysoko?ci 233 314,00 z? ze ?rodków  Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów  Wiejskich „Wdra?anie lokalnych strategii rozwoju” w ramach dzia?ania „Odnowa i rozwój wsi” na obszarze LSR , realizowanej przez lokalna grup? dzia?ania Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu”.

Przedsi?wzi?cie zrealizowane w ??ce Siedleckiej pozwoli?o na przeprowadzenie prac budowlanych zakup wyposa?enia oraz zagospodarowanie przestrzeni wokó? budynku.

Fotorelacja ze spotkania.