wtorek, 10 lutego 2015 08:33

wsparcie

Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. udziela wsparcia w ramach projektu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II”. To rz?dowy program zainicjowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Spo?ecznej. Celem programu jest rozwój przedsi?biorczo?ci oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Oferowane wsparcie to nisko oprocentowane po?yczki uzupe?nione o szkolenia i doradztwo.

Po?yczka na podj?cie dzia?alno?ci gospodarczej

Dla kogo?

Na jakich warunkach?

- absolwenci szkó? zawodowych i uczelni wy?szych do 4 lat od dnia uko?czenia szko?y lub uzyskania tytu?u zawodowego,

studenci ostatniego roku studiów wy?szych (studiów I i II stopnia, jednolitych studiów magisterskich),

zarejestrowani bezrobotni,

o ile nie wykonuj? pracy zarobkowej i w ci?gu 12 miesi?cy nie prowadzili dzia?alno?ci gospodarczej

- kwota po?yczki: 20-krotno?? przeci?tnego wynagrodzenia, czyli ok. 75 tysi?cy z?otych

sta?e oprocentowanie: 0,25 stopy redyskonta weksli, czyli 0,56% w skali roku

brak op?at i prowizji

okres sp?aty: do 7 lat

karencja w sp?acie kapita?u do 1 roku

Po?yczkobiorca mo?e otrzyma? tak?e bezp?atne wsparcie szkoleniowo – doradcze!

Po?yczka na utworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego

Dla kogo?

Na jakich warunkach?

- osoby, które uzyska?y po?yczk? na podj?cie dzia?alno?ci gospodarczej w ramach Programu po up?ywie co najmniej 3 miesi?cy od rozpocz?cia sp?aty,

podmioty prowadz?ce dzia?alno?? gospodarcz?,

niepubliczne szko?y, przedszkola, ??obki, kluby dzieci?ce,

rolnicy zatrudniaj?cy w okresie ostatnich 6 miesi?cy, w ka?dym miesi?cu, co najmniej jednego pracownika w pe?nym wymiarze czasu pracy

- kwota po?yczki: 6-krotno?? przeci?tnego wynagrodzenia, czyli ok. 22 tysi?ce z?otych

sta?e oprocentowanie: 0,25 stopy redyskonta weksli, czyli 0,56% w skali roku

brak op?at i prowizji

okres sp?aty: do 3 lat

przeznaczenie po?yczki: utworzenie miejsca pracy dla bezrobotnego, w tym skierowanego przez powiatowy urz?d pracy

Umorzenie po?yczki

Po?yczkobiorcy, którzy skorzystali jednocze?nie z po?yczki na podj?cie dzia?alno?ci gospodarczej oraz po?yczki na utworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego skierowanego przez powiatowy urz?d pracy, mog? wnioskowa? o umorzenie pozosta?ej do sp?aty kwoty kapita?u po?yczki na utworzenie stanowiska pracy pod warunkiem:

- utrzymania przez co najmniej 12 miesi?cy stanowiska pracy,

- niezalegania ze sp?at? rat obu po?yczek.

Gdzie mo?na ubiega? si? po?yczk?

Wszelkich formalno?ci zwi?zanych ze z?o?eniem wniosku o po?yczk? oraz podpisaniem umowy mo?na dokona? w Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., która wspó?pracuje z po?rednikiem finansowym.

Oferujemy tak?e bezp?atn? pomoc w wype?nieniu wniosku po?yczkowego.

Szczegó?owych informacji udzielaj? pracownicy Zespo?u ds. funduszy po?yczkowych i por?czeniowych:

Leszek Skalny - tel. 14 623 55 16, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (pok. 105)

Maciej ?ata – tel. 14 623 55 15, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamujÄ…cymi. W przeglÄ…darce musi być wÅ‚Ä…czona obsÅ‚uga JavaScript, żeby go zobaczyć. (pok. 105)

Kinga Schab – tel. 14 623 55 18, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamujÄ…cymi. W przeglÄ…darce musi być wÅ‚Ä…czona obsÅ‚uga JavaScript, żeby go zobaczyć. (pok. 102)

Ewelina Serafin – tel. 14 623 55 08, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamujÄ…cymi. W przeglÄ…darce musi być wÅ‚Ä…czona obsÅ‚uga JavaScript, żeby go zobaczyć. (pok. 102)

Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Tarnów, ul. Szujskiego 66, www.tarr.tarnow.pl

UWAGA: Aby z?o?y? wniosek za po?rednictwem TARR S.A. i podpisa? umow? po?yczki w Tarnowie nale?y w polu “Kod IW” wniosku wpisa? IW017

Dokumenty aplikacyjne oraz regulamin dost?pne s? na stronie: www.pierwszybiznes.marr.com.pl

Po?yczki udzielane s? przez Agencj? Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu – Lidera Konsorcjum oraz Podkarpacki Fundusz Por?cze? Kredytowych.