poniedziaÅ‚ek, 02 maja 2011 10:21

Konkurs29 kwietnia rozstrzygni?to konkurs papieski przygotowany przez nauczycieli Zespo?u Szkó? im. Jana Paw?a II w Zabawie. W organizowanej ju? po raz szósty imprezie, uczestnicy oceniali byli z wiedzy o ?yciu i dzia?alno?ci Jana Paw?a II oraz umiej?tno?ci literackich. W finale konkursu wy?oniono dwunastu laureatów. Jak co roku, ch?tnych do wzi?cia udzia?u w zabawie nie brakowa?o.

W quizie wiedzy o pontyfikacie Jana Paw?a II, w kategorii szko?y podstawowe, zmierzyli si? reprezentanci 6 placówek (SP Niwka, SP Zabawa, SP Wola Rad?owska, SP Wa? - Ruda, SP Zdrochec, SP Rad?ów).

Zwyci?zcami w tej kategorii wiekowej zostali: Natalia Dulian - I miejsce (SP Niwka), Wojciech Lechowicz - II miejsce (SP Zdrochec), Anna Bilska - III miejsce (SP Niwka).

W kategorii gimnazja na pytania dotycz?ce ?ycia i dzia?alno?ci Jana Paw?a II odpowiadali reprezentanci placówek z Rad?owa, Woli Rad?owskiej i Zabawy.

W?ród gimnazjalistów zwyci??y?a Joanna Marek - I miejsce (PG Zabawa), drugie miejsce zdoby?a Natalia Pochro? (PG Zabawa), III miejsce przypad?o Mateuszowi Szotowi (PG Wola Rad?owska).

Wiedz? uczniów ocenia?a komisja w sk?adzie: Konrad Rudzi?ski (kierownik ZOSiP), Barbara Kruk, Anna

Dziodzio, Anna B?k oraz ks. Marek Bach.

W literackiej cz??ci konkursu, gdzie oceniane by?y prace pisemne uczniów, reprezentanci szkó? podstawowych przygotowa? mieli refleksj? na temat: Zdj?cie zapisem drogi wielkiego pontyfikatu Jana Paw?a II. Przekaz i emocje. Gimnazjali?ci próbowali swych si? w eseju: Zdj?cia opowiadaj? i ucz? o Janie Pawle II. Widz? i opisuj?.

W kategorii szko?y podstawowe nagrod? za I miejsce przyznano Natalii Wójcik (SP Wola Rad?owska), za II miejsce - Wojciechowi Lechowiczowi (SP Zdrochec).

Spo?ród gimnazjalistów I nagrod? uhonorowano prac? Paw?a Nowaka (PG Rad?ów), II miejsce zdoby?y teksty Joanny Pochro? (PG Rad?ów) i Pauliny Kumi?ga (PG Rad?ów), III miejsce - Wojciecha Zmik?ego (PG Rad?ów) oraz Dominika Lechowicza (PG Zabawa).

Ogó?em, w literackiej cz??ci VI edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o Pontyfikacie S?ugi Bo?ego Jana Paw?a II oceniono 16 prac pisemnych, w tym 4 ze szkó? podstawowych i 12 z gimnazjalnych. Teksty opiniowa?o jury w sk?adzie: Wioletta Dzik, Agnieszka Pabian i Marek Czaja.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ksi??kowe, które uroczy?cie wr?czy? burmistrz Rad?owa, p. Zbigniew M?czko.

Konkurs papieski jest jednym z wielu interesuj?cych, warto?ciowych przedsi?wzi?? organizowanych rokrocznie w zabawskim gimnazjum. Przedsi?wzi??, które, co nale?y podkre?li?, ciesz? si? zawsze du?ym zainteresowaniem uczniów, i które na sta?e wpisa?y si? w kalendarz edukacyjnych imprez gminy.

(red. Marek Czaja)