Å›roda, 21 stycznia 2015 09:39
prezydent

13 stycznia br. Burmistrz Zbigniew M?czka uczestniczy? w spotkaniu z okazji podsumowania obchodów 25-lecia Wolno?ci, które odby?o si? w Pa?acu Prezydenckim.

Zaproszeni na spotkanie go?cie obejrzeli krótki film przypominaj?cy wydarzenia z 4 czerwca 2014r. O dzia?aniach zwi?zanych ze ?wi?tem Wolno?ci mówili przedstawiciele Parku ?l?skiego w Chorzowie, P?ocka oraz Szko?y Liderów i Razem89. Uroczysto?? prowadzi? Les?aw ?urek, a wyst?pi? Mezo z zespo?em.

Prezydent dzi?kowa? wszystkim, którzy w??czyli si? w organizacj? obchodów 25-lecia Wolno?ci. – Serdecznie dzi?kuj? za to wspólne dzie?o wszystkim, od w?adz pa?stwa polskiego, przez media, ró?ne organizacje, stowarzyszenia, a? po partnerów zagranicznych – powiedzia?.

W zorganizowane z inicjatywy Prezydenta RP obchody 25-lecia Wolno?ci promuj?ce sukces polskiej transformacji w??czy?y si? spo?eczno?ci lokalne, organizacje pozarz?dowe, samorz?dy, instytucje publiczne, a tak?e ?rodowiska polonijne, ambasady, konsulaty i Instytuty Polskie na ca?ym ?wiecie.

W Polsce w ramach obchodów odby?o si? oko?o 400, a na ca?ym ?wiecie oko?o 200, ró?norodnych wydarze?, okoliczno?ciowych imprez, konferencji, wystaw i innych inicjatyw. Równie? nasza gmina mia?a udzia? w tym wydarzeniu - podczas uroczystych obchodów I ?wiatowego Zjazdu Rad?owian pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Bronis?awa Komorowskiego odby?o si? samorz?dowe seminarium po?wi?cone 25 rocznicy wolnych wyborów w Polsce.

?ród?o: prezydent.pl

Fotorelacja - Wojciech Olku?nik, Fotograf Prezydenta RP, ?ukasz Kami?ski - Biuro Prasowe

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa