Jest gdzie si? bawi?! Nowy plac zabaw w Rad?owie

„Kiedy ?mieje si? dziecko,

?mieje si? ca?y ?wiat”

Janusz Korczak

18 grudnia br. mia?a miejsce wyj?tkowa uroczysto?? zwi?zana z otwarciem placu zabaw przy Przedszkolu w Rad?owie. Inicjatorem budowy tego placu by? Pan Rafa? Cegielski prezes stowarzyszenia Rad?owskie Forum Rozwoju”. Du?ej pomocy udzieli? burmistrz Rad?owa Pan Zbigniew M?czka i dyrektor Zespo?u Szkó? w Rad?owie Pan Marek Urbanek. U uroczysto?ci wzi?li udzia? przedstawiciele Rady Rodziców, Przewodnicz?cy Rady Miejskiej, rad?owscy radni, rodzice i dzieci rad?owskiego przedszkola oraz z przedszkoli z terenu gminy.

UE

Projekt pn. "Budowa obiektu rekreacyjno-sportowego w miejscowo?ci Rad?ów z elementami edukacji historycznej wraz z organizacj? imprezy rekreacyjno-kulturowej"
Warto?? projektu: 88 000,00 z?
Kwota dofinansowania ze ?rodków PROW na lata 2007-2013: 50 000,00 z?
Partner - Miasto i Gmina Rad?ów

Dzieci z rad?owskiego przedszkola przedstawi?y wokalno-taneczny program artystyczny. Odby? si? równie? konkurs „Moja gmina Rad?ów” po?wi?cony historii i tera?niejszo?ci naszej gminy. Wszystkie dzieci zaprezentowa?y wysoki poziom wiedzy o najbli?szym otoczeniu, za co Pan burmistrz Zbigniew M?czka nagrodzi? przedszkola upominkami. W dalszej cz??ci uroczysto?ci wszyscy zebrani sztuk? „Rycerz Rad?o” wykonan? przez uczniów Szko?y Podstawowej wg scenariusza Pani Doroty Stono i Pani Danuty Sygnarowicz, opart? na utworze Pana Józefa Trytka „Rycerz Rad?o”.

Po uroczystym przeci?ciu wst?gi ks. Proboszcz Janusz Maziarka dokona? po?wi?cenia placu zabaw w obecno?ci zebranych go?ci. Na zako?czenie Pan Burmistrz wr?czy? wszystkim dzieciom s?odkie niespodzianki i z?o?y? ?wi?teczne ?yczenia. Spotkanie odby?o si? w mi?ej i radosnej atmosferze.

Fotorelacja z imprezy