Å›roda, 26 listopada 2014 13:57

Serdecznie zapraszamy dzieci i m?odzie? szkoln? do udzia?u w zaj?ciach profilaktycznych dotycz?cych ró?nych form przemocy, z jakimi mog? si? spotka? w codziennym ?yciu. Wspólnie poruszymy tematy dotycz?ce tego jak radzi? sobie z problemami, jak si? przed nimi uchroni?, jak na nie reagowa? i gdzie szuka? pomocy. Zaj?cia odbywa? si? b?d? we wtorki od godz. 15:00. Zaj?cia poprowadz? wychowawcy placówki - specjali?ci w zakresie resocjalizacji i bezpiecze?stwa publicznego oraz psychoprofilaktyki - w oparciu o materia?y szkoleniowe Akademii Ochrony przed przemoc? prowadzonej przez Fundacj? Dzieci Niczyje. Ka?de dziecko ma prawo do ochrony przed przemoc? i bezpiecze?stwa, zagwarantowane przez Konstytucj? Rzeczypospolitej Polskiej oraz Konwencj? o prawach dziecka. Jak ka?dy doros?y, dziecko jest w?a?cicielem pewnych praw i wolno?ci - praw cz?owieka, których ?ród?em jest godno?? cz?owieka, zwana równie? cz?owiecze?stwem.

Kierownik PWD

mgr Edyta Ko?uch