Obchody Narodowego ?wi?ta Niepodleg?o?ci w ZS w Rad?owie

piÄ…tek, 14 listopada 2014 12:15

Obchody Narodowego ?wi?ta Niepodleg?o?ci w ZS w Rad?owie12 listopada w Zespole Szkó? w Rad?owie odby?y si? uroczyste obchody Narodowego ?wi?ta Niepodleg?o?ci. Spo?eczno?? szkolna wraz z zaproszonymi go??mi obejrza?a program artystyczny po?wi?cony B?ogos?awionej Karolinie  przygotowany pod kierunkiem nauczycieli j?zyka polskiego Danuty Sygnarowicz i Doroty Stono. Nast?pnie odby? si? etap fina?owy III edycji Gminnego Konkursu Historycznego „I wojna ?wiatowa na Ziemi Rad?owskiej”. W konkursie wzi?li udzia? uczniowie z 4 szkó? podstawowych: z Biskupic Rad?owskich, Woli Rad?owskiej, Zabawy i Rad?owa oraz z 3 gimnazjów: z Woli Rad?owskiej, Zabawy i Rad?owa. Zebrani byli pod wra?eniem rzetelnej wiedzy zwyci?zców cz??ci pisemnej, którzy na forum szko?y udzielali odpowiedzi na pytania ustne. Ostateczne wyniki konkursu:

szko?y podstawowe:

I miejsce – Anna Karnas z Biskupic Rad?owskich,

II miejsce – Jakub Trela z Rad?owa,

III miejsce – Dominik Radamski z Rad?owa.

gimnazja:

I miejsce – Justyna Go?as z Zabawy,

II miejsce – Micha? Nowak z Zabawy,

III miejsce – Ma?gorzata Janicka z Rad?owa.

Nagrody rzeczowe i dyplomy wr?czy? zwyci?zcom Burmistrz Rad?owa Zbigniew M?czka.

W uroczysto?ci wzi?li udzia?: Ks. Proboszcz Janusz Maziarka, Przewodnicz?cy Rady Miejskiej Piotr Kapera, Radni Rady Miejskiej - Jan Rudzi?ski, Jan Kordela i Pawe? Jachimek, Kierownik Zespo?u Obs?ugi Szkó? i Przedszkoli Gminy Rad?ów Konrad Rudzi?ski oraz kpt.  Zbigniew Babiuch z Tarnowskiego Oddzia?u Zwi?zku ?o?nierzy Wojska Polskiego.

Uczniowie i nauczyciele Zespo?u Szkó? w Rad?owie w??czyli si? tak?e w inne przedsi?wzi?cia patriotyczne, których celem by?o uczczenie 100 rocznicy wybuchu Wielkiej Wojny:

- licznie uczestniczyli w rocznicowych obchodach w Rad?owie 11 listopada,

- brali udzia? w XXVI Ma?opolskim Z?azie Patriotyczno – Turystycznym „Szlakami Legionów” do ?owczówka,

- zespó? wokalno – muzyczny zaj?? I miejsce w X Przegl?dzie Pie?ni Patriotycznej i ?o?nierskiej „Legiony to ?o?nierska nuta” w Ple?nej,

- uczniowie gimnazjum zaj?li 4 miejsce w X Konkursie Wiedzy Historycznej „Od Oleandrów do ?owczówka” w Tuchowie.

Fotorelacja z wydarzenia

Marek Urbanek