Å›roda, 12 listopada 2014 12:26

Przybys?awiceRocznica Odzyskania Niepodleg?o?ci przez Polsk? coraz wyra?niej wpisuje si? w ?wi?teczny kalendarz Polaków. W Niepublicznej Szkole w Przybys?awicach  9 listopada 2014 r. ju? po raz trzeci odby?a si? impreza ?rodowiskowa zwana Biesiad? Pie?ni Patriotycznej. Cieszy si? ona rosn?cym zainteresowaniem spo?eczno?ci lokalnej.

Zebranych powita? dyrektor szko?y Tadeusz Seremet. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Rad?owa pan Zbigniew M?czka, radna Rady Miejskiej w Rad?owie pani Alicja ?led?, so?tys Wa?-Rudy pani Anna Kowalczyk oraz mieszka?cy Przybys?awic, Pasieki Otfinowskiej i innych okolicznych miejscowo?ci. Na pocz?tku wyst?pili uczniowie klas I-III w monta?u s?owno-muzycznym. Ponadto dzieci z klasy I rado?nie i z du?ym zaanga?owaniem zaprezentowa?y wi?zank? pie?ni patriotycznych. Mi?ym akcentem wieczoru by?o wspólne ?piewanie pie?ni tych dobrze znanych, jak te? mniej popularnych przez oko?o 60 uczestników spotkania. Jak na biesiad? przysta?o na sto?ach pojawi? si? w tym roku bigos i s?odki pocz?stunek. Podczas spotkania atmosfera by?a wyj?tkowa. Poza kultywowaniem tradycji zalet? tego rodzaju imprez jest integracja lokalnej spo?eczno?ci. Mamy nadziej?, ?e w przysz?ym roku równie? w ten sposób uczcimy kolejn? rocznic? odzyskania niepodleg?o?ci przez Polsk?.

Dorota Pochro?

Fotorelacja ze spotkania.