Klubowicze w trasie

czwartek, 23 października 2014 13:23
Klubowicze w trasieW ramach dzia?alno?ci Miejskiego Klubu M?odych Pasjonatów Ksi??ki, Miejska Biblioteka Publiczna w Rad?owie zorganizowa?a dla klubowiczów wycieczk? do D?browy Tarnowskiej. Uczestnicy zwiedzili Miejsk? i Powiatow? Bibliotek? Publiczn?, pi?knie odrestaurowan? synagog? oraz ?wi?tyni? pw. Matki Boskiej Szkaplerznej.
Grupa uczniów ze Szko?y Podstawowej w Rad?owie wraz z dyrektorem Piotrem Malcem, nauczycielkami: Agnieszk? Seremet, Danut? Grabsk? i Jadwig? Ryndak oraz pracownikami biblioteki, uczestniczy?a w wycieczce do D?browy Tarnowskiej. Rad?owska grupa zwiedzi?a du?? i pi?kn?  bibliotek?, po której oprowadzi?a go?ci dyrektor Jadwiga Kusior. Dzia? Dzieci?cy tej nowoczesnej biblioteki zauroczy? uczniów i wychowawców. Wycieczkowicze zwiedzili ponadto fantastycznie odrestaurowan? synagog? oraz nowoczesn? d?browsk? ?wi?tyni?, która architektur? (kopu?a, kolumnady, du?y plac przyko?cielny) mo?e przywo?ywa? skojarzenia z rzymskim placem ?w. Piotra. Udany wyjazd, dzi?ki któremu dzieci mog?y zobaczy? bogactwo i pi?kno zasobów kultury, w niewielkiej odleg?o?ci od Rad?owa, pozostanie w mi?ej pami?ci zwiedzaj?cych. Klubowicze i uczestnicy wycieczki dzi?kuj? Konradowi Rudzi?skiemu - kier. Obs?ugi Szkó? i Przedszkoli Gminy Rad?ów, za pomoc w zorganizowaniu udanej i po?ytecznej wycieczki.

Fot. Zbigniew Marcinkowski